Strona internetowa Stowarzyszenia Rodziców po Poronieniu korzysta z plików cookies (ciasteczek). Użytkownik może w każdej chwili wyłączyć możliwość zapisywania cookies korzystając z opcji ustawień używanej przeglądarki internetowej, jednak w konsekwencji może to skutkować ograniczeniem lub utratą możliwości korzystania z niektórych funkcji serwisu. Natomiast korzystanie z serwisu bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza akceptację polityki dotyczącej cookies, w tym zgodę na ich zapisywane i przetwarzanie na urządzeniu końcowym Użytkownika.

Problemy z odszkodowaniem z ubezpieczenia grupowego PZU Życie

Moderatorzy: Kredka, Malgosia, marysia, masaiimara, PiBi.

Strona: « < ... 18 19 20 21 22

Autor Post
Użytkownik
Zarejestrowany od: Grudnia 2010
Witam urodziłam martwego synka w 32 tygodniu ciąży. Jak się okazało miałam w PZU ubezpieczenie bez urodzenia dziecka. Składka 66,05. Czy mam jakieś szanse na otrzymanie pieniędzy ? Czy mogę złożyć zgłoszenie zgonu dziecka? Bo zgodnie z ustawą po 22 tygodniu mamy już do czynienia z dzieckiem. Proszę o pomoc?
Użytkownik
Zarejestrowany od: Kwietnia 2011
Witam,
Stało się co się stało... :(( , dziecko już pochowaliśmy i przyszedł chyba czas, zęby się zastanowić nad formalnościami.

Temat mnie interesuje więc się podpinam. Jak to jest w ostatnim czasie, czy coś się zmieniło? Też mam ubezpieczenie P Plus w PZU, mam na pewno wzmiankę o martwym urodzeniu, ale to tylko z tabeli wypłat, nie miałem jeszcze dostępu do OWU. Poronienie było w 9tyg. Czy będziemy mogli się starać o odszkodowanie?
Na forum już chwilę nie było żadnych odpowiedzi w tym temacie czyli wypłacają w 9tyg czy nie? Mam ciężkiego kadrowego, który zajmuje się tymi rzeczami i nie jest skory do pomocy, więc pytam tu. Pozdrawiam
Użytkownik
Zarejestrowany od: Maja 2010
prz84 - mnie wyplacili bez problemu, chociaż poroniłam nawet wcześniej niż Ty (początek ósmego tygodnia).

Przypomnę:
Użytkownik Vella napisał
A ja właśnie doczekałam się wypłaty. Nie spieszyli się, prawie miesiąc im to zajęło, pieniądze pojawiły się na koncie po telefonie ponaglającym, ale żadnych "ale" nie było, żadnych problemów nie robili.

Co ciekawe, kiedy składałam papiery i kobita wpisywała dane do komputera, zapytała, który to był tydzień. Ja z obojętną miną "przecież to nie ma znaczenia", a ona, że ma trzy opcje "przed 22 tyg / po 22 tyg / nie wiem" i bez zaznaczenia którejkolwiek system nie puszcza jej dalej.
Zgodziłam się obojętnym głosem na opcję "nie wiem" i o nic więcej nie pytali.
Żadnych papierów ze szpitala nikt nie chciał, wszystko na podstawie Aktu Urodzenia i papierka z zakładu pracy (ubezpieczenie pracownicze) się odbyło.

Nadzieja wróciła. Poznałam cię w lutym, córeczko :)
Użytkownik
Zarejestrowany od: Stycznia 2011
przy84 ja nic mądrego nie napisze chce Ci powiedz że przytulam Cię mocno i jest mi bardzo przykro że i Ciebie ta tragedia spotkała(*)
Dużo sił kochana
Synku pojawiłeś się w moim życiu na chwilę a zmieniłeś je na zawsze. Ale po mimo wszystko że nigdy Cię nie przytulę ani nie ucałuję na dobranoc. Wiem że każdego dnia patrzysz na mnie i kiedy za chmur wychodzi słońce. Mówisz do mnie
Mamusiu tak bardzo Cię kocham

Czerpie siłę niosąc pomoc innym
Syneczku nigdy się nie poddam obiecuje
Wojtek 18.04.2006r(*) Marcin 09.05. 2011r(*)
http://wirtualnyznicz.pl/zapal.html?pid=1179809
Użytkownik
Zarejestrowany od: Grudnia 2007
Od 1 kwietnia 2011 weszły nowe OWU. Ale Ciebie obowiązują te z dnia poronienia.
Wklejam linki do nowych dodatkowo.

http://www.pzu.pl/produkty/grupowe-ubezpieczenie-pracownicze-typ-p-plus?pages=1248;1260;624;726;778;1047;651;560;1009;610;592;1264;593;589;1269&current=1248&tags=Grupowe&viewMode=

OWU
http://www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=5879ba43-70ce-4eab-be9c-31bef638f1c5&groupId=10172

http://www.pzu.pl/produkty/dodatkowe-grupowe-ubezpieczenie-na-wypadek-urodzenia-dziecka

OWU Dodatkowe - urodzenie dziecka
http://www.pzu.pl/c/document_library/get_file?uuid=b794bc58-9c1a-4db9-919a-06c989bdca2f&groupId=10172

§ 3
Przedmiotem ubezpieczenia jest urodzenie dziecka ubezpieczonemu.

§ 4
Zakres ubezpieczenia obejmuje następujące zdarzenia zaistniałe
w okresie odpowiedzialności PZU Życie SA:
1) urodzenie dziecka,
2) urodzenie martwego dziecka w rozumieniu przepisów dotyczących
porodów i urodzeń, jeżeli urodzenie zostało zarejestrowane.

§ 5
PZU Życie SA wypłaca świadczenie w przypadku:
1) urodzenia dziecka ? w wysokości 100% sumy ubezpieczenia aktualnej
w dniu urodzenia,
2) urodzenia martwego dziecka w rozumieniu przepisów dotyczących
porodów i urodzeń, jeżeli urodzenie zostało zarejestrowane
? w wysokości 200% sumy ubezpieczenia aktualnej w dniu
urodzenia.

§ 16
1. Wnioskujący o wykonanie zobowiązania wynikającego z umowy
składa do PZU Życie SA:
1) zgłoszenie roszczenia,
2) akt urodzenia dziecka,
3) inne dokumenty niezbędne do stwierdzenia zasadności roszczenia
? na życzenie PZU Życie SA.
2. PZU Życie SA decyduje o zasadności roszczenia na podstawie
dokumentacji, o której mowa w ust. 1.

O ile widzę, to nic się nie zmieniło w tych fragmentach.

Tu masz dodatkowo coś, co Cię może zainteresować, w razie czego:

http://www.gu.com.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=36109&Itemid=312

Jest tam fragment o tych "porodach i urodzeniach", jakby kadrowiec był uparty.
Użytkownik
Wow, mega dzięki. czyli można pozytywnie patrzeć na to. Dopiero w poniedziałek będę mógł się tym zająć. Dam znać jaki wynik.
Użytkownik
Zarejestrowany od: Stycznia 2009
Witam kochani,
już bardzo długo nie było mnie na forum, mam nadzieję, że Wam wszystkim udało się uzyskać odszkodowania za nasze Skarbeczki?
Ja ciągle nie mogę się pogodzić z tą stratą ale muszę z tym żyć...jak Wy wszyscy.

Bardzo Was wszystkich serdecznie pozdrawiam
Monika

http://marcinekidamianekmarkowski.pamietajmy.com.pl
Użytkownik
Byłem w PZU, miałem ze sobą tylko odpis aktu urodzenia/zgonu, 2 druczki do odszkodowania, które dostałem od kadrowego. Zgłoszenie zgonu i wypłaty. Pani w oddziale PZU bez żadnego pytania wszystko przyjęła, nic nie musiałem opowiadać, donosić, za 2 dni od złożenia kasa była na koncie. Jakoś poszło...
Użytkownik
U mnie zarządano wypisu ze szpitala jako dokumentu medycznego prócz oczywiście zaświadczenia o pobycie w szpitalu , aktu urodzenia dowodu osobistego i wydruku z pracy .
http://www.youtube.com/watch?v=2LuGzwNy2ws
Użytkownik
Zarejestrowany od: Maja 2008
Witam,
Dziewczyny, mam pytanie.
Czy aby uzyskać odszkodowanie za urodzenie martwego dziecka, muszę je zarejestrować w USC? na podstawie wypisu ze szpitala nie da się tego zrobić?
Poroniłam w 10tc ... ale jakoś nie mam siły walczyć o wystawienie przez szpital tego papierka o tym, że urodziłam martwe dziecko, czy jak to się fachowo nazywa.
Zarejestrowany od: Sierpnia 2006
Tak, podstawą wypłaty światczenia jest akt urodzenia z adnotacją, że dziecko urodziło się martwe wystawiany przez USC.
Z PZU jest jeszcze dodatkowy warunek, po bojach rodzicow, ktore wygrali najprawdopodobniej ubezpieczyciel wprowadzil do ogolnych warunkow umowy zapisy, ktore uzalezniaja wyplate odszkodowania od dlugosci trwania ciazy (22 tygodnie). Takie informacje przekazywali nam rodzice w trakcie dyzurow telefonicznych.

Gosiaaa - wspolczuje smierci maluszka.

Monika

www.dobreszczepionki.pl
Użytkownik
Zarejestrowany od: Października 2011
Witam
Mam takie pytanie. Rok temu straciłam synka w 20 tyg. ciąży. Opłacam ubezpieczenie grupowe w PZU i wiem, że mam 3 lata na ubieganie się o odszkodowanie. Zastanawia mnie tylko jedna rzecz. We wszystkich wpisach spotykam się z informacją, że do odszkodowania wymagany jest akt urodzenia/zgonu z adnotacją o urodzeniu dziecka martwego. Ponieważ lekarz wpisał mi przy urodzeniu "urodzenie żywe", otrzymaliśmy osobne akty zgonu i urodzenia bez adnotacji o urodzeniu dziecka martwego. Czy takie dokumenty nie będa jakąś przeszkodą w ubieganiu się o odszkodowanie? Nie mam bowiem żadnego poświadczenia, że dziecko urodziło się martwe.
Z góry dziękuję za odpowiedź.
Doradca
Zarejestrowany od: Sierpnia 2006
Nie jest przeszkodą. Tylko, że to zdaje się świadcznie z innego paragrafu (poczytaj w OWU) - za urodzenie dziecka oddzielnie i za jego śmierć oddzielnie.

Strona: « < ... 18 19 20 21 22

Poronienie - Forum SRpP jest zbudowane na UseBB 1 Forum Software