telefony z propozycją polisy dla dziecka
Witajcie!

W maju 2005r. urodziłam martwa córeczkę Alinkę 39 tc.. Nie żyła już od 3 dni i ja o tym wiedziałam. Poród był wywoływany. Leżałam na oddziale położnictwa septycznego. Dokładnie 3 tygodnie po porodzie zadzwoniła od mnie pewna pani z dużej znanej firmy ubezpieczeniowej, radośnie pogratulowała mi narodzin dziecka i zaproponowała podpisanie polisy.... Oczywiście szok. Słyszałam o czymś takim, ale nigdy nie pomyślałabym, że spotka mnie coś takiego - jak to bywa w przypadku każdej tragedii. Nie muszę chyba pisać jak się poczułam. Głos mi zamarł i zdołałam tylko wydukać, że córeczka urodziła się martwa. Pani przeprosiła i odłożyla słuchawkę. Wiem, że nie jestem jedyną osieroconą matką, którą firmy ubezpieczeniowe w ten sposób \"uszczęśliwiły\" i robią to nadal. Chciałabym jednak dowiedzieć się, czy skala tego problemu jest duża. Ja jestem z Gdańska. A w innych miejscach? Nie dość, że już ktoś wykrada dane matek, to jeszcze nie potrafi \"sprzedać\" tych właściwych (w obu przypadkach jest to zabronone). Z doświadczenia wiem, że sprawca w zasadzie jest nie do ustalenia - przy bałaganie dokumentacyjno-komputerowym w szpitalach do danych rodzących dostęp w zasadzie ma każdy z pracowników. To taka inna wersja \"łowców skór\". Czy wiecie coś o tym problemie?

Czekam na odpowiedź.

Ola
Odpowiedz
Olu,

Z uwagi na fakt, iż większość dziewczyn w tym i ja poroniła około 12 tygodnia ciąży, nie miałyśmy możliwości stać się ofiarami firm ubezpieczeniowych, gdyż jeszcze z racji wczesnego etapu ciąży nie byłyśmy potencjalnymi ich klientami. Nieuczciwość jest wszechogarniająca i firmy ubezpieczeniowe stosują szereg nieuczciwych chwytów nie tylko w przypadku polisy dla noworodków.

Przykro mi, że Cie to spotkało, niestety nie umiem Ci pomóc
Odpowiedz
Dzięki Aga!

Napisałam o tym problemie też na stronie Dlaczego. Zobaczymy, czy kogoś z odwiedzających spotkało to, co mnie i czy bedzie chciał o tym napisać...

Gorąco ściskam

Ola
Odpowiedz
Myślę Olu ,ze tego nie mozesz tak zostawić.Trudno pewno ci będzie ustalić osoby odpowiedzialne za przekazanie Twoich danych ,ale powinnaś napisać do Generalnego Inspektora Danych Osobowych,tu masz link:

http://www.giodo.gov.pl/139/ ze wszystkimi potrzebnymi adresami .Mozesz im wyswłać maila,ale musi on zawierać twoje dane osobowe .Tu masz wyjaśnienie http://www.giodo.gov.pl/139/id_art/798/ I napisz czy cos więcej udało Ci się ustalić
Odpowiedz
Dzięki za namiary na inspektora.

Ja tej sprawy tak nie zostawiłam. toczyło sie już postępowanie karne w tej sprawie. Ale - jak się domyślałam od początku - zostało umorzone z uwagi na niewykrycie sprawcy......

Waka z wiatrakami.... Niestety.

Ale dzięki za namiary. może napisze stosowny list.

Ściskam

Ola
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości