Prolaktyna
Zwykle 2-3 dzień cyklu oraz 7-8 dzień po owulacji, na czczo, około 7:00 - 10:00 rano (2-3 godziny po obudzeniu, przy serii badań kolejne o podobnej porze). Niekiedy powtarza się dodatkowo po południu.

Poziom prolaktyny jest zmienny w cyklu miesięcznym oraz dobowo.

Aby badać różnie, trzeba by stosować inne normy albo jakoś interpretacyjnie uwzględniać wpływ na badanie.
Ponadto na prolaktynę wpływa wysiłek fizyczny, stres, seks, stymulowanie piersi, ilość snu i pewnie jeszcze coś by się znalazło, w tym dieta i niektóre leki.
Toteż na dobę przed badaniem trzeba to brać pod uwagę i dzień wcześniejszy już dostosować do ograniczeń.
Mały wysiłek przed samym badaniem (mały, tj. typu wchodzenie po schodach) lepiej z pół godziny odsiedzieć w poczekalni przed pobraniem krwi.
Odpowiedz
Dziekuje Frania i Dzika Mysz za odpowiedz i przeniesienie we wlasciwe miejsce
Biore sie za lekture postów.?
Odpowiedz
Dziewczyny, prolsktyne mam podwyzszoną, norma do 26, ja mam natomiast 37, miesiac wczezniej 34.dostalam od gin dostinex z zakeceniem odsyawienia w ciaży. Czu ktoraś z Was tak brała? W chpl leku kest nspisane zeby odczekac 4 tyg z ciazą po ostatniej dawce.
Odpowiedz
A czy za niska prolaktyna może utrudniać zajście w ciążę? Czy raczej może sugerować potrzebę innych badań? Zrobiłam badanie ok. 5 dpo, wynik 2,88 ng/ml, norma 3,4-24,1 ng/ml.
Spodziewałam się za wysokiej, tym bardziej, że niedawno zakończyłam laktację i pojawiły się plamienia przed okresem, a tu wynik mnie zaskoczył.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości