Prolaktyna
Napisałam do Gin i mam brać nie przerywać.
Faktycznie biore na noc, ale rano tragedia! Nie mogę wstać Sad
Może faktycznie przy zaburzeniach prl w ciazy wzrasta za szybko i powoduje poronienia i dlatego Bromergon trzeba brać dłużej. 

W każdym razie dziękuję za rady Smile
Odpowiedz
hej,mam pytanie, bo chcę zrobić w tym tygodniu badania i będę wtedy w dany dzień w 22 dc , czyli akurat parę dni przed miesiączką .

Muszę zrobić TSH i ft3 i ft 4 , przeciwciała anty tg i anty tpo (nie wiem czy wszystko to dobrze napisałam, ale chodzi mi o szczegółowe badania tarczycy,mam gdzieś w notatniku zapisane).

Chciałam zrobić również prolaktynę. W Diagnostyce babka w rejestracji mi powiedziała, że mogę zrobić w tym pakiecie, rano na czczo także prolaktynę. Czy jednak najpierw zrobić tylko te tarczycowe a potem dopiero prolaktynę w 2-3 dc lub na 7-8 dni przed spodziewaną @, razem z innym pakietem hormonów (czyli, jak czytałam wcześniej: " LF, FSH, estradiol, Progesteron i testosteron").

Będę robić badania na własną rękę, tak więc nie wiem, czy prolaktyna, jak teraz razem z tarczycowymi zrobię, czy coś wykaże ; czy sens robić? Bo chciałabym z wynikami się udać do gina, i jak bym miała oprócz tarczycowych również wynik prolaktyny, to byłoby więcej wiadomo.

Dzięki
Odpowiedz
Missy, możesz zrobić badania prolaktyny i tarczycy w jednym dniu, ale musi to być dzień podporządkowany prolaktynie - czyli albo w 2-3dc albo 7-8 dpo. W 2-3 dc możesz też zrobić badania innych hormonów - LH, FSH, estradiol, progesteron (ten warto powtórzyć w 7-8 dpo).
Pamiętaj, że do badania prolaktyny trzeba być na czczo, po dobrze przespanej nocy, bez współżycia, zwłaszcza bez pieszczot piersi.
Odpowiedz
To ja chyba zrobię w sobotę tarczycowe , a w 2-3 dc prolaktynę i inne hormony

czytam sobie artykuły o prolaktynie, to w jednym artykule jakaś pani dr napisała "(...)...jeśli spodziewamy sie hyperprolaktynemii czynnościowej, to badanie najlepiej wykonać w drugiej połowie cyklu"

żródło: http://www.poradnikzdrowie.pl/eksperci/p..._/37827/1/

czyli pewnie chodzi o 7-8 dpo (dni poprzedzające miesiączkę). AKurat w sobotę bym była tak 4 dpo ... To może lepiej podzielić to wszystko na 2 badania... Wiecie, tak piszę prawie obsesyjnie o tym ;-) , bo chciałabym już od przyszłego cyklu, w razie czego jakby wyniki były ok, to zacząć starania ..
Odpowiedz
Odebrałam dziś wynik prolaktyny.
Wynik na czczo 14,72
po podaniu leku 286,8 a więc prawie 20x wyższy.

Idę do endo w środę.
W sierpniu mieliśmy zacząć starania.
Jak nie urok to staczka. Czy któraś miała podobny wynik ? Ile czasu zajęła stabilizacja poziomu prolaktyny?
Odpowiedz
Gagusiu, akurat prolaktyna generalnie szybko się zbija, pewnie dostaniesz lek.
Odpowiedz
Chociaż tyle.

Dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz
Od jakichś 2 tyg biorę Bromergon na obniżenie prolaktyny i zauważyłam, że nie ma nocy bym nie wstawała i nie leciała do wc (pomijam fakt, że jak wstaje to jestem jak pijana). Wy też po tym leku częsciej oddawałyście mocz?
Odpowiedz
A jaką dawkę masz? Ja miałam najpierw 1/2 potem zwiekszył mi na cała tabletkę.
Po podniesieniu dawki pierwsze 3-4 dni wymiotowałąm...przy 1/2 tab. tez źle znosiłam, potem łykałm tuż przed zaśnięciem... co do sikania nie zwróciłam na to uwagi, ale chyba rzeczywiście wstawałam w nocy...
Ja brałam Bromergon od października, najgorzej było na poczatku, potem już organizm sie przyzwyczaił....
Odpowiedz
1/2 tab na noc
Odpowiedz
Może coś w tym być... organizm powinien sie przyzwyczaić do leku i przykre dolegliwosci ustąpią...
Odpowiedz
dziewczyny, ja poroniłam 20 lipca w 10 tygodniu. przed ciążą brałam bromergon jakieś 4 miesiące. startowałam z prolaktyną na poziomie 35 (norma w moim laboratorium 23) udało mi się zbić chyba po 3 miesiącach do 5,5 - prawie dolna granica. 2 miesiące po stracie, po wizycie kontrolnej na której lekarz powiedział że wszystko super, zrobiłam sobie ponownie prolaktynę (tak mi zalecił) no i wynik....56 czyli prawie 2 razy wyższa. lekarz powiedział że mamy pół roku z głowy. a tak bardzo chciałam zacząć działać jak najszybciej z nadzieją że szybko się uda...a tu mnie znowu życie przyhamowało. Sad

prolaktyna to hormon strasu- może jest taka wysoka przez te traumatyczne przeżycia i silny stres. nie wiem
Odpowiedz
Franiu, spokojnie, spokojnie. Może faktycznie to stres tak Ci wywindował prolaktynę, a może niekoniecznie. Weźmiesz lek i powinno się poprawić. Prolaktyna zazwyczaj dobrze się zbija.
Odpowiedz
A znacie przypadek że Bromergon źle zafunkcjonował z lekami na przeziębienie? zaziębiłam się, wczoraj na noc wzięłam 2 skorbolamidy no i bromergon i w nocy miałam akcję "zatrucie" jednorazowe- biegunka wymioty, plamki przed oczami, meega osłabienie. trwało to może z 15 miut i przeszło. przeziębienie trwa dalej i dalej biorę leki i się boje dziś brać bromergon na noc. do lekarza nie zadzwonię bo niedziela..
Odpowiedz
Wiesz co Bromeron jest dziwny pod tym wzgledem... ja jak zwiększyłam dawke z połowy na cały wymiotowałam przez pierwsze trzy dni. Być może połączenie leków u ciebie dało taka reakcje.. poczytaj w ulotce.
Odpowiedz
Ja brałam go na zahamowanie laktacji i okropnie się po nim czułam,lepiej było nie wstawac z łóżka bo było mi niedobrze,kręciło się w głowie i ogólnie straszna słabośc,współczuję jeżeli ktoś musi brac go dłużej.
Odpowiedz
ja normalnie mam tylko opuchnięte śluzówki w nosie także w nocy nie mogę oddychać i się męczę, reszta skutków ubocznych mnie ominęła. przerwałam zażywanie na okres brania leków na przeziębienie
Odpowiedz
dziewczyny po niecałym miesiącu brania bromegonu prolaktyna spadła mi z 56 na 4,66. ciut poniżej dolnej normy bo ta jest 4,75. a lekarz mówił że mamy pół roku z głowy...lekarz kazał mi brać dalej po jednej tabletce, mimo że pytałam żeby może zmniejszyć do poł...mam nadzieję że spadek poniżej normy mi nie zaszkodzi. zastanawiam się czy tak niski wynik mógł wpłynąć na to że od 1 dnia cyklu przez całą miesiączkę no i w sumie już jest dzień po niej bolą mnie jajniki. nie brzuch na środku jak zawsze tylko jajniki. jak robił mi ush 1,5 miesiąca temu było ok wszystko. więc skąd ten ból? i to w takiej fazie cyklu. aa wariuje, chyba mam hipochondrię
Odpowiedz
Czy ktoras z was ma gruczolaka przysadki stwierdzonego?
Odpowiedz
Ja miałam. Już nie mam bo pękł i została mi po nim torbiel.
Odpowiedz
A to widac na rezonansie czy to gruczolak czy torbiel po nim? Jakiej mialas wielkosci? Czy czilas jak pekal?
Odpowiedz
Tak, w rezonansie inaczej wygląda guz a inaczej torbiel. Nie wiem jakiej wielkości był gruczolak bo rezonans miałam jak już pękł. Skierowanie na MRI dostałam po badaniach prolaktyny, lekarka chciała potwierdzić obecność guza. Neurochirurg, który mnie konsultował po badaniu, powiedział, że zmiana jest pokrwotoczna i dość świeża. Wtedy skojarzyłam to z "migreną", na którą nie chciały pomóc żadne leki. Poza okropnym bólem głowy nie miałam chyba innych objawów. Po rezonansie wyniki prolaktyny się poprawiły.
Odpowiedz
Dziekuje za info
Odpowiedz
Witam. Jako ze nigdy nie robilam tego badania to chciałam zapytac czy badanie prolaktyny robi sie w jakims konkretnym dniu cyklu.
Zastanawiam sie czy nie mam za wysokiej prolaktyny bo od 2 czy 3 cykli mniej wiecej pare dni po owulacji az do miesiaczki bolą mnie strasznie piersi. Wprawdzie cykle mam regularne ale za to skąpe miesiaczki o suchości nie wspomnę. Do tej pory lekarz zwalał to na garb niedoczynnosci (tsh urwgulowane na poziomie 1.5). Narazie ze starań nic nie wychodzi. Ale kolezanka powiedziala mi ze moze to byc zwiazane wlasnie z prolaktyną. Ona miala podobne problemy.Chciałabym zbadac sobie ten hormon i isc juz z czyms konkretnym do lakarza gdyby cos wyszlo nie tak a nie placic za wizyte tylko po to zeby wypisal papierek na badanie. Podpowiecie?
Jak jest gdzies wątek na ten temat prosze o przeniesienie ale przez lupke nie znalazlam wiec uznalam ze tu bedzie dobre miejsce na zadanie tego pytania.
Z gory dziekuje za odpowiedź
Odpowiedz
Mi zawsze gin mowil ze obojetne i badalam jak lecialo. Ale znajdziesz tez opinie ze tak jak pozostale hormony w pierwszej fazie cyklu ale nie wydaje mi sie. Waznezeby dzien wczesniej nie wspolzyc, nie pobudzac piersi, nie miec wysilku fizycznego i dobrze sie wyspac.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości