Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie
#51
Niestety Allianz wyslalo do mnie pismo ze chce karte informacyjna ze szpitala...daje sobie spokoj szkoda na znaczki;/
Odpowiedz
#52
Dziewczyny Warta wypłaca świadczenia niezależnie od czasu trwania ciąży.
Wymagane dokumenty: Formularz zgłoszenia roszczenia i dokumenty poświadczone za zgodność z orginałem tj. akty urodzenia blixniaków i kserokopie dowodu osobistego wysłałam pocztą.
Bardzo szybko dostałam pieniążki na konto, do domu nie dostałam żadnej informacji o przyznaniu świadczeń.

Mąż był objęty ubezpieczeniem grupowym w PZU. Pieniądz taka samo jak julia0903 dostał w ciągu 3 dni.
Odpowiedz
#53
Niestety Allianz odmówiło wypłaty rozszczekania, gdyż ciąża nie trwała 20 tyg. Jak to jest że jednym dają a innym nie, tym bardziej że ubezpieczenie mam grupowe z mojej pracy i w OWU niema adnotacji dotyczącej wieku ciąży
Odpowiedz
#54
Seniorita, jeśli w OWu nie ma adnotacji dotyczącej wieku, zawalcz o odszkodowanie. Złóż pismo, na jaki przepis się powołują, odmawiając, zwłaszcza, że go brak.
Odpowiedz
#55
https://www.allianz.pl/ubezpieczenia/ube...28914.html


Jeśli dotyczą Cię poniższe OWU
https://www.allianz.pl/ubezpieczenia/ube...ntent-5942
https://www.allianz.pl/files/OWU_GZ11.pdf,
(bo niekoniecznie te, ale watpię, by były pod tym względem inne, choć sprawdzić musisz), to adnotacja o ograniczeniu wiekiem ciąży jak najbardziej jest - w definicjach. Zawsze powtarzam, że trzeba pamiętać, że definicje zawarte w OWU stanowią ich integralną część i często to w nich są przemycane ograniczenia - człowiek czyta paragrafy i nie zauważy... Przypuszczalnie na coś w tym stylu się powołają, choć warto się upewnić.

§1.
Postanowienia ogólne
1.
Niniejsze ogólne warunki ubezpieczenia (o.w.u.) stosuje się w umowach grupowego ubezpieczenia na życie zawieranych przez TU Allianz Życie Polska S.A., zwane dalej Allianz Życie, z Ubezpieczającymi na rzecz Ubezpieczonych.
2.
Użyte w niniejszych o.w.u. określenia oznaczają:
(...)
70) urodzenie martwego dziecka - urodzenie się noworodka martwego, nie wcześniej niż w 20. tygodniu ciąży, zarejestrowanego w urzędzie stanu cywilnego, w akcie urodzenia którego Ubezpieczony wymieniony jest jako rodzic tego dziecka;


Co ciekawe, nie widzę takiego ograniczenia w poniższych OWU
https://www.allianz.pl/ubezpieczenia/ube...tent-25443
https://www.allianz.pl/files/ogolne_waru...ARP_01.pdf,
ale nie wiem, czy to są inne (bo mowa o świadczeniach opiekuńczych, a to mi się inaczej kojarzy, niż sam fakt urodzenia) czy dodatkowe, a nie za bardzo mam czas wnikać.

Upewnij się, które OWU z tych dwóch lub jeszcze inne dotyczą Ciebie.
Odpowiedz
#56
Warunki OWU które mamy w pracy nie wspominają o wieku ciąży co to jest dla mnie bardzo dziwne, na stronie internetowej które linki podałaś owszem jest w nich zawarty wiek ciąży. Robią ludzi w przysłowiowego \"balona\"
Odpowiedz
#57
W takim razie, tak jak radzi PiBi, złoż pismo z odwołaniem się i zażądaj w nim podania podstawy. Zaznacz, że brak jednoznacznego zapisu w OWU o ograniczeniu wiekiem ciąży powinien zostać rozstrzygnięty na korzyść ubezpieczonego, więc jeśli się taki brak potwierdzi, złożysz skargę do Rzecznika Ubezpieczonych http://rzu.gov.pl/. Jeśli jesteś pewna, to możesz jednocześnie złożyć skargę od razu.
Podobna sytuacja była w swoim czasie w PZU i interwencja Rzecznika pomogła. Jego pismo z tamtego okresu już kiedyś linkowałam w innym poście, to jako argumenty możesz fragmenty wykorzystać także w odwołaniu do tego ubezpieczyciela, bo zasada i sens są te same.
https://www.poronienie.pl/forum/showthre...#pid206921
Odpowiedz
#58
Mam jeszcze takie pytanie, ja ten list z Allianz wyrzuciłam będzie on mi potrzebny?
Odpowiedz
#59
Dzisiaj w pracy zostałam dodana do ubezpieczenia grupowego, nie wiem czy coś się zmieniło w ALLIANZ , o to co m in. jest w tym ubezpieczeniu odnośnie ciąży i poronienia:

Pobyt Ubezpieczonego w szpitalu w związku z ciążą i poronieniem (minimum 7 pełnych dni) do 180 dni, za każdy dzień pobytu : 50,00 PLN

Pobyt Ubezpieczonego w szpitalu w związku z ciążą i poronieniem trwający nieprzerwanie co najmniej 180 dni 18000,00 PLN

Na moim przykładzie kiedy miałam poronienie wraz z zabiegiem łyżeczkowania, czas pobytu w szpitalu trwał od godziny 3 w nocy do 15 popołudniu, nie pytano mnie czy dobrze się czuję po zabiegu, czy nic mnie nie boli...wręczono wypis i \'dziękuję zapraszamy po wyniki histopatologiczne\'.
Nie wiem jak czasowo Wy musiałyście zostać w szpitalu po poronieniu...

Co do \'Urodzenia martwego dziecka\':
oprócz dokumentów o akcie zgonu należy dodać \" kartę informacyjną leczenia szpitalnego z informacją o wieku ciąży, w celu potwierdzenia, iż do urodzenia Ubezpieczonemu martwego dziecka doszło nie wcześniej niż w 20 tyg. ciąży\"


seniorita o tym wieku ciąży pisze w \'ogólnych warunkach grupowego ubezpieczenia na życie\' taka książeczka z dość drobnym druczkiem...tam wszystkie warunki procedur związanych z otrzymaniem ubezpieczenia są opisane , jakie dokumenty itd.
Na tej \'ogólnej\' karcie jaką dostałam dzisiaj do przejrzenia gdzie kwoty są wypisane również nic o wieku ciąży nie było.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości