Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie
Eledhwen

Pracowalam w ubezpieczeniach ( nie bezpośrednio, bo w dziale odszkodowan właśnie, lecz jednak) Powiem krótko, każdy ubezpieczyciel ma swoje wewnętrzne ogólne warunki ubezpieczeń i nie sposób nam z nimi walczyć. To sa nieobowiązkowe ubezpieczenia i tu nie ma uregulowań \"odgórnych\" Podpisując umowe ubezpieczenia godzimy się niejako na to wszystko. W Warcie widocznie granicę dziecka i \"niedziecka\" ustalaja na poziomie 28 tyg życia płodowego, a w innej ubezpieczalni (nie pamiętam jakiej) odszkodowanie dostaniesz w przypadku zgonu malucha, który urodził i się i przeżył ileś tam czasu (tez niestety nie pamiętam czy to był tydzień czy miesiąc)

Obysmy nie musiały się nad tym nigdy zastanawiac....
Odpowiedz
(...) jest to samoistny proces chorobowy pochodzenia wewnętrznego (...)

A to dobre, takiej definicji jeszcze nie słyszałam. Mnie lekarze mówili, że jestem zdrowa i to przypadek a tu dowiaduję się, że jestem chora (proces chorobowy)...
I znowu granica. Dziecko od 28 tygodnia a przed, to co to jest przepraszam...? Jak by miało 27,5 tygodnia to jeszcze nie zalicza się do dzieci...? Ja się lepiej nie wypowiadam...
Odpowiedz
Dziewczynki Kochane,
PZU wypłaciło mi pieniądze za pobyt w szpitalu 7 dni związany z poronieniem. Jestem objęta ubezpieczeniem grupowym.

Pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz
Evo kochana,

tak to wlasnie jest... Teoretycznie wszyscy Ci powiedza, ze czlowiek zaczyna sie od poczecia (no ewentualnie srodowiska pro-choice beda obstawiac, ze od zagniezdzenia, bo dzisiaj cala batalia to idzie o to i srodki przeciwzagniezdzeniowe, ktore de facto sa srodkami poronnymi, ale nikt przy zdrowych zmyslach przy celej dzisiejszej technice, gdy mozna zobaczyc tak szybko bijace serce dziecka, zarejestrowac fale mozgowe, nie bedzie mowil, ze \'to jeszcze nie dziecko). Piekne hasla wypowiadane nawet w gmachu Sejmu, przed kamerami itd... Problem zaczyna sie, gdy dziecko umiera, tym wiekszy dla wielu osob, im dziecko bylo mniejsze.
Zaczyna sie \'to jeszcze nie dziecko\' - od pocieszen lekarki (kurcze, kobieta, sama jest matka i takie kocobaly wciska).
\'Nie wydam cial, bo to jeszcze nie dzieci\' - lekarz do rodzicow blizniat zmarlych w 20tc.
\'skreslal dziecko, wpisywal plod\'... - pamietasz, agaiadam opisywala ordynatora, ktory tak piknie wypisywal wniosek do usc.
Odszkodowanie za smierc dziecka w wiekszosci firm ubezpieczeniowych od jakichs magicznych warunkow.

Na stronie ministerstwa jest lista podmiotow, ktore przeslaly swoje uwagi, nas tam nie ma. Jest za to list ministra nauki, ze nie zglasza do projektow zadnych uwag, czyli de facto godzi sie na zabranie prawa do rejestracji dzieci urodzonych przed 22tc.
Doradca premiera ds. rodziny nie otworzyla nawet naszego listu, odeslala z pieczatka \'nie dotyczy\'... wypowiedzi tej pani mozna znalezc b. czesto w Naszym DZienniku nt. dzieci poczetych.

Rozumiesz to? Bo ja nie... Smutne to wszystko...

Sciskam,
Monika
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=wuchowa]
Na stronie ministerstwa jest lista podmiotow, ktore przeslaly swoje uwagi, nas tam nie ma. Jest za to list ministra nauki, ze nie zglasza do projektow zadnych uwag, czyli de facto godzi sie na zabranie prawa do rejestracji dzieci urodzonych przed 22tc.
Doradca premiera ds. rodziny nie otworzyla nawet naszego listu, odeslala z pieczatka \'nie dotyczy\'... wypowiedzi tej pani mozna znalezc b. czesto w Naszym DZienniku nt. dzieci poczetych.

Czy ten minister, to ten sam co walczy o wpis do konstytucji, że człowiek jest od momentu poczęcia...?
Czy ta pani jest jasnowidzem i wie co jest napisane w nieotwartym liście...?

Wspaniałych ludzi rządzących mamy... Współczujący i rozumiejący tragedię ludzką...

Ja też nie rozumiem.

Monika
Odpowiedz
Moniki Wink ja też nic z tego nie rozumiem i chyba jestem za ciemna bo nigdy nie zrozumiem... Jak juz napisałam, brakuje mi słów na ten temat... Tylko szkoda, że to wszystko odbywa się naszym kosztem, kosztem coraz to większej grupy matek, które cierpią po stracie swoich dzieci i zamiast nam pomóc to dostajemy jeszcze jednego, większego kopa... Sad
Odpowiedz
Allianz
dnia 07.11 wysłałam do firmy ubezpieczeniowej kserokopie wypisu ze szpitala wraz ze zgłoszeniem roszczenia o wypłatę \"odszkodowania\" za pobyt w szpitalu. 15.11 pieniądze juz były na koncie. Za kazdy dzień pobytu powyżej 4 dni płacą 74,64zł.
Niestety nie jestem zorientowana na chwilę obecną czy sa realizowane wypłaty z tytułu zgonu dziecka. Podejrzewam, ze musi byc spełniony warunek, np. powyżej 22 tyg ciąży.
Odpowiedz
COMPENSA uważa że dziecko jest żywe lub martwe dopiero po upływie 24h. Jeżeli Wasz maluszek nie dożyje 24h nie macie co liczyć na odszkodowanie.
Odpowiedz
Pchełko ,a mozesz zacytowac z pisma lub polisy ich definicje? To kim jest urodzone dziecko,ktore nie przezyje 24h? :twisted:
Odpowiedz
niestety tego nie definiują, czym jest TO coś Sad bo raczej nie dzieciem
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=pchelka81]
chyba nie napisałaś tego na serio ma przynajmniej taką nadzieję że ja odebrałam te słowa opatrznie :?
Odpowiedz
pchełka skąd wzięłaś tę definicję z Compensy? z którego ubezpieczenia? bo ja pracuję m.in dla compensy i o czymś takim nie słyszałam, pamiętajcie że są dwa różne świadczenia różne od siebie kwotowo w ubezpieczeniach grupowych:
1. świadczenie za urodzenie dziecka
2. świadczenia za urodzenie martwego noworodka
czasem zdarza się że ubezpieczalnie definiuja czas przeżycia aby rożróżnić świadczenia, w której z firm kiedyś w owu o tym czytałam, , wyobraźcie sobie sytuację rodzi się dziecko i zyje 3 godziny, czyli normalnie rodzice dostają świadczenie za urodzenie dziecka i jeśli mają opcję za smierć dziecka, drugie dziecko rodzi się martwe i rodzice dostają za urodzenie martwego noworodka ( to świadczenie jest dużo wyższe od świadczenia za urodzenie dziecka) w sytuacji gdy określone są np. 24 godziny śłuzy to temu aby zakwalifikować takie dziecko od razu jako martwo urodzone i żeby podlegało pod to śwaiadczenie.
Pamiętajcie też w ubezpieczeniach grupowych bardzo często zmieniają się warunki i owu, aby były konkurencyjne więc wpisy z 2006 moga być nieaktualne, ja sama mam swoje zdanie na temat opcji tzw. rodzinnych w ubezpieczeniach grupowych, sama wolę wrianty gdy ich wogóle nie ma...
Odpowiedz
ok w moim przypadku moja Kruszynka urodziła się w 24 tc, dzieciątko przeżyło niecałe 8 godzin bo tyle lekarka o nie walczyła. Mój Aniołek mie miał wykształconych tak drogocennych pęchcerzyków. Dostałam akt urodzenia i zgonu. Otzymałam nawet becikowe i zasiłek pogrzebowy ale świadczenia z compensy nie ani z tytułu urodzenia ani z tyt. śmierci bo dzicko nie przeżyło 24 godzin Sad . Moje dziecko jest dla nich nikim ewentualnie czymś, nie wiem zlepkiem komorek?? To jest straszne ale prawdziwe.
Jesli chodzi o martwo urodzone dziecko to dla niech jest dziecko urodzone po 36 tc. Więc moje dziecko się nie kwalifikuje skoro urodziło sie w 24 tc .Mam przed soba ksero ich warunków, ktore mam od kadrowej.
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=26mariola]
Cytat:[autor cytatu=pchelka81]
chyba nie napisałaś tego na serio ma przynajmniej taką nadzieję że ja odebrałam te słowa opatrznie :?

Dla Mnie moj Aniołek był i bedzie zawsze najcudowniejszym dzieciaczkiem. Te kilka chwil które mogłam z nim sędzić nigdy nie zostaną przez mnie zapomniane.
Niestety bezduszne instytucje sprawiają, że moja Kruszyna jest dla nich niczym i z tym nie moge się pogodzić i nigdy sie nie pogodze Sad tak nie może być.
Odpowiedz
Pchelko.
a moglabyc przeslac skany umowy z compensy na \"nasza\" skrzynke mailowa poczta@poronienie.pl?

Bo zastanawiam sie czy zapisy , ktorych piszesz nie nosza znamion klauzul niedozwolonych....
Moze zastanawimy sie wspolnie,czy nie napisac pisma do Rzecznika Ubezpieczonych i Rzecznika Praw Obywatelskich, niech oni sie wypowiedza,czy Compensa ma prawo ustalac wlasna defiicje martwego urodzenia....
Odpowiedz
odświeżę wątek i dodam, ze u męża generali wypłąciło pieniążki na podstwie aktu urodzenia (straciliśmy kruszynkę w 12tc). nie żadali zadnej dodatkowej dokumentacji.
ja natomiast zaczynam walkę z ing, które mimo aktu urodzenia z adnotacją \"dziecko martwo urodzone\" żąda dodatkowych informacji medycznych Sad
Odpowiedz
rozwiązała sie też sprawa z ing. nie chcą wypłacić świadczenia. w owu znalazłam wpis, ze dopiero po 23tc, chyba, ze dziecko wcześniej urodzone dawało znaki zycia (oddech, bicie serca, tętnienie pępowiny...) Sad kazali dosłać dokumenty medyczne z wiekiem ciąży. telefonicznie pani mnie poinformowała, ze poniżej 23tc nie wypłacają Sad więc nawet nie wysyłam Sad
Odpowiedz
COMPENSA Bezpieczna grupa 2011

OGÓLNE WARUNKI DODATKOWEGO GRUPOWEGO UBEZPIECZENIA NA WYPADEK URODZENIA SIĘ DZIECKA ORAZ NA WYPADEK URODZENIA SIĘ MARTWEGO NOWORODKA (GUD) BRP-1909

2. DEFINICJE POJĘĆ
1. Pojęcia użyte w OWDU oznaczają:
1) Urodzenie się dziecka – urodzenie się żywego dziecka własnego biologicznego Osoby ubezpieczonej, po upływie 22 tygodnia trwania ciąży, o ile urodzenie to zostało potwierdzone wystawionym przez urząd stanu cywilnego aktem urodzenia. Przez Urodzenie się dziecka należy rozumieć także całkowite nierozwiązywalne przysposobienie przez Osobę ubezpieczoną dziecka w wieku do lat 5, o ile przysposobienie to zostało orzeczone prawomocnym orzeczeniem
sądu właściwego do spraw o przysposobienie.
2) Urodzenie się martwego noworodka – urodzenie się martwego dziecka własnego biologicznego Osoby ubezpieczonej, po upływie 22 tygodnia trwania ciąży, o ile urodzenie to zostało potwierdzone wystawionym przez urząd stanu cywilnego aktem urodzenia z adnotacją „dziecko martwo urodzone”.
2. Pojęcia używane w OWDU i niezdefiniowane w ust. 1 otrzymują znaczenie nadane im w OWU.

6. WYPŁATA ŚWIADCZEŃ
1. Wypłata Świadczenia z tytułu danego Ubezpieczenia dodatkowego następuje na zasadach określonych w OWU, z zastrzeżeniem ust. 2.
2. Do wniosku o wypłatę Świadczenia osoba składająca wniosek powinna dołączyć dokumenty wymienione w OWU oraz:
1) odpis skrócony aktu urodzenia dziecka lub odpis skrócony nowego aktu urodzenia oraz prawomocne orzeczenie sądu opiekuńczego o przysposobieniu dziecka - w przypadku Urodzenia się dziecka;
2) odpis skrócony aktu urodzenia dziecka z adnotacją „dziecko martwo urodzone” oraz kartę informacyjną leczenia szpitalnego (wypis) matki dziecka z informacją o wieku ciąży – w przypadku Urodzenia się martwego noworodka.
Odpowiedz
COMPENSA Bezpieczna grupa 2011

OGÓLNE WARUNKI DODATKOWEGO GRUPOWEGO UBEZPIECZENIA NA WYPADEK POBYTU W SZPITALU W NASTĘPSTWIE NIESZCZĘŚLIWEGO WYPADKU LUB CHOROBY (GPO) BRP-1309

§ 4. ZAKRES ODPOWIEDZIALNOŚCI TOWARZYSTWA
3) Pobyt w szpitalu lub w kolejnych Szpitalach trwał nieprzerwanie co najmniej 4 dni.

§ 5. WYŁĄCZENIE ODPOWIEDZIALNOŚCI TOWARZYSTWA
8. Towarzystwo nie ponosi odpowiedzialności, jeżeli Pobyt Osoby ubezpieczonej w Szpitalu miał miejsce w następstwie lub w związku z:
10) leczeniem niepłodności;
11) ciążą, jej powikłaniami, poronieniem, usunięciem ciąży, porodem, połogiem z wyjątkiem przypadków, gdy:
a) zdiagnozowano ciążę wysokiego ryzyka,
b) poród miał przebieg patologiczny,
c) nastąpiły komplikacje połogu stanowiące zagrożenie dla życia matki.
Odpowiedz
Allianz Ogólne warunki grupowego ubezpieczenia na życie (indeks GZ 08 )

Ogólne warunki dodatkowego ubezpieczenia urodzenia się dziecka Ubezpieczonemu (indeks GZ UD 06)

§ 1
2) data zdarzenia – data urodzenia lub przysposobienia pełnego nierozerwalnego dziecka wskazana w akcie urodzenia lub data wskazana w orzeczeniu sadu opiekuńczego w przypadku przysposobienia pełnego, niebędącego przysposobieniem nierozerwalnym;
3) urodzenie się dziecka Ubezpieczonemu – urodzenie się dziecka, w akcie urodzenia którego Ubezpieczony jest wymieniony jako rodzic tego dziecka, lub przysposobienie dziecka przez Ubezpieczonego

2. W związku z zawarciem dodatkowej umowy ubezpieczenia odpowiedzialnością Towarzystwa jest objęte urodzenie się żywego dziecka Ubezpieczonemu lub przysposobienie dziecka przez Ubezpieczonego.

4. Ubezpieczony jest zobowiązany zgłosić roszczenie o wypłatę świadczenia niezwłocznie po zaistnieniu zdarzenia objętego ochrona ubezpieczeniowa oraz złożyć odpowiednie dokumenty, do których należny w szczególności odpis lub poświadczona kopia aktu urodzenia dziecka oraz w przypadku przysposobienia pełnego (niebędącego przysposobieniem pełnym nierozwiązywalnym) orzeczenie sadu opiekuńczego.

Ogólne warunki dodatkowego ubezpieczenia zgonu dziecka Ubezpieczonego i urodzenia się martwego dziecka (indeks GZ ZD 05)

§ 1
2. W związku z zawarciem dodatkowej umowy ubezpieczenia odpowiedzialnością Towarzystwa są objęte:
1) zgon dziecka Ubezpieczonego,
2) urodzenie się martwego dziecka Ubezpieczonemu

§ 2
2. Ubezpieczony jest zobowiązany zgłosić roszczenie o wypłatę świadczenia niezwłocznie po zaistnieniu zdarzenia, objętego ochrona ubezpieczeniowa oraz złożyć odpowiednie dokumenty, do których należą w szczególności:
1) odpis lub poświadczona kopia aktu zgonu – w razie zgonu dziecka;
2) odpis lub poświadczona kopia aktu urodzenia, z odpowiednia adnotacja – w razie urodzenia się martwego dziecka;
3) zaświadczenie stwierdzające przyczynę zgonu lub zajścia zdarzenia;
4) opis wypadku oraz odnośne dokumenty dotyczące ustalenia okoliczności zdarzenia, w tym notatkę policyjna (jeżeli zdarzenie miało charakter wypadkowy).
Odpowiedz
Allianz

Ogólne warunki dodatkowego ubezpieczenia leczenia Ubezpieczonego w szpitalu (indeks GZ SU 05)

Towarzystwo wypłaci świadczenie, jeżeli pobyt Ubezpieczonego w szpitalu, w okresie ograniczonym datami rozpoczęcia i wygaśnięcia odpowiedzialności z tytułu dodatkowej umowy ubezpieczenia w odniesieniu do Ubezpieczonego, trwał nieprzerwanie co najmniej:
1) 5 pełnych dni – jeżeli był spowodowany choroba lub wypadkiem innym niż wypadek przy pracy, pod warunkiem ze pierwszy dzień pobytu wypadł w okresie ograniczonym datami rozpoczęcia i wygaśnięcia odpowiedzialności z tytułu dodatkowej umowy ubezpieczenia w odniesieniu do Ubezpieczonego;
2) 1 pełny dzień – jeżeli był spowodowany obrażeniami ciała doznanymi przez Ubezpieczonego w następstwie wypadku przy pracy;
3) 10 pełnych dni – jeżeli był spowodowany odbytym porodem, pod warunkiem ze pierwszy dzień pobytu wypadł w okresie ograniczonym datami rozpoczęcia i wygaśnięcia odpowiedzialności z tytułu dodatkowej umowy ubezpieczenia w odniesieniu do Ubezpieczonego.
Odpowiedz
Allianz - poroniłam w 8 tygodniu. Na postawie aktu urodzenia z adnotacją, że dziecko urodziło się martwe, dostałam odszkodowanie z tytułu \"urodzenia się martwego dziecka\". Przelew dostałam w niecały tydzień
Odpowiedz
Witam, jestem tutaj po raz pierwszy. Moje maleństwo straciłam 17.01.2014 w 12 tyg. ciąży jestem w totalnej rozsypce nie wiem co i jak załatwić w mojej ubezpieczalni a jest to Allianz z tego co wiem to dopiero wypłacają odszkodowanie po upływie 22 tyg ciąży, akt urodzenia z adnotacją mam. Z wypowiedzi przedmówczyni wynika z tego że to nie jest zależne od wieku ciąży
Odpowiedz
Cytat:[autor cytatu=paulinab108]
Allianz - poroniłam w 8 tygodniu. Na postawie aktu urodzenia z adnotacją, że dziecko urodziło się martwe, dostałam odszkodowanie z tytułu \"urodzenia się martwego dziecka\". Przelew dostałam w niecały tydzień

Jakie dokumenty dostarczyłaś?
Odpowiedz
Witam

Ja urodzilam martwego synka w 16 tc 29.01.2014 mam akt urodzenia z adnotacja, i tak:
dzwonilam do allianz i pani powiedziala ze po 22 tyg. a widze ze ty PaulinoB104 wyplacono ci pieniazaki,
powiedz mi co im przeslalas? i ile czekalas?
Bo ja wlasnie zlozylam w zeszly wtorek dokument akt zalaczylam , i ten druczek z kontem...

A moge Wam powiedziec cos jeszcze na temat dwoch ubezpieczalni
-Polisa Życia musze powiedziec ze wystarczyl akt urodzenia z adnotacja, i pieniazki byly po paru dniach
-PZU Grupowe typu P rowniez dostalismy peniazki w ciagu 3 dni tez wystarczy akt...

teraz czekam co zrobi Allianz...jestem ciekawa bo juz tydzien minal zadnego pisma ze cos jeszcze chca niedostalam...
Niby czytalam na innych forach ze chca jeszcze jakies dokumenty wiec jestem pozytywnie zaskoczona ze Paulinko dostalas pieniadze, bo moze mam jakies szanse?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości