Pochówek. Jak to się załatwia? Jak pożegnać Aniołka?
Dzień dobry. Jestem tutaj nowa, nowa ponieważ szukałam odpowiedzi na pytania i trafilam w to miejsce. Poroniłam 3 tygodnie temu, to był 12 tydzień. Widok był straszny, psychicznie nie mogę się podnieść. Może gdybym nie doświadczyła tego widoku byłoby łatwiej. Ale...
Szukam odpowiedzi co stało się z moim Aniołkiem...Mam spotkanie z moim lekarzem w przyszłym tygodniu, na pewno zapytam go o to. Wcześniej jakoś wydawalo mi się,że moje dziecko zostaje w szpitalu, że to normalne. Ale jak trochę ochłonelam wiem,że nie jestem w stanie normalnie funkcjonować wiedząc,że to małe ciałko jest gdzieś w jakiejś szafce w szpitalu ... Chciałabym się dowiedzieć jak było u Was.  Czy jeszcze cokolwiek mogę zrobić? I co?
Czy macie jakieś doświadczenia w tym temacie?
Błagam o odpowiedz...
Odpowiedz
Kasiu bardzo współczuję straty dzieciątka
Nie wiem czy wiele pomogę, u mnie było tak,że dostałam info że szpitala, że przekazują ciałko mojego syna do prosektorium w sąsiadującym ze szpitalem zakładzie pogrzebowym. Znałam płeć dziecka więc po wyjściu ze szpitala zarejestrowalam go w usc, z aktem urodzenia udalam się do zarządu cmentarza i firmy pogrzebowej, Pani z firmy pomogła wypełnić dokumenty do zusu odnośnie zasiłku pogrzebowego. Jeśli mogę Ci doradzić zadzwoń do szpitala i zapytaj gdzie jest Twoje dziecko i powiedz, że chcesz je pochować i prosisz o wydanie dokumentów do pochówku. Jeśli nie zdecydujesz się na ustalenie płci Maleństwa to nie zarjestrujesz dziecka w USC, ale możesz je pochować. Nie wiem jak to wygląda w przypadku gdybyś chciała wystąpić do ZUSu o zasiłek pogrzebowy (raczej na 100%wymagaja aktu urodzenia, ale niech ktoś to potwierdzi bo nie mam pewności).
Ja zdecydowałam się na dochowek synka do grobu mojej prababci, jakoś nie chciałam żeby był sam, ale to tylko moje odczucie. Każdy rodzic sam decyduje co będzie dla niego "lepsze" .
Odpowiedz
(Thu, 27 Kwietnia 2017, 16:12:17)sylwia2410 napisał(a): Jeśli nie zdecydujesz się na ustalenie płci Maleństwa to nie zarjestrujesz dziecka w USC, ale możesz je pochować. Nie wiem jak to wygląda w przypadku gdybyś chciała wystąpić do ZUSu o zasiłek pogrzebowy (raczej na 100%wymagaja aktu urodzenia, ale niech ktoś to potwierdzi bo nie mam pewności).

Tak. Obecnie można pochować bez rejestracji w USC i bez Aktu Urodzenia, ale w takim wypadku całkiem na swój koszt bez prawa do zasiłku pogrzebowego z ZUS.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości