przejście z urlopu rodzicielskiego na zwolnienie ciązowy
Z góry przepraszam jeżeli to nie miejsce na takie pytanie i ogólnie niestosowne z mojej strony pytać o takie sprawy....ale nie wiem co zrobić i dostaje sprzeczne odp.
Chciałabym przejść na zwolnienie, bo dowiedziałam się ze jestem w kolejnej ciązy. Jestem na rocznym urlopie rodzicielskim -dostaje przez cały okres 80% wynagrodzenia, a na L4 wiadomo powinnam mieć 100%, ale w pracy powiedzieli mi ze będą naliczać z ost. 10 miesięcy i niewiele zyskam czy tak jest? znajoma ksiegowa powiedział mi że bee miał 100% wynagrodzenia tak jak w poprzedniej ciązy? no i nie wiem kto ma rację? byłyście w podobnej sytuacji?albo wiecie coś na ten temat?
Odpowiedz
http://www.kadry.abc.com.pl/czytaj/-/art...cielskiego

Przeczytaj całe, bo ogólnie to zależy od paru detali.
Nie mogę obecnie sprawdzić, czy to pewne i aktualne. Ani za bardzo pisać. Ale dopytaj bezpośrednio w ZUS. I najpierw sprawdź termin złożenia wniosku o rodzicielski, skoro może mieć decydujące znaczenie.
Ale co do samej wysokości rację ma raczej znajoma księgowa, czyli 100% podstawy rocznej sprzed rodzicielskiego a nie z niego samego.
Odpowiedz
Dziękuję za odp. Też czytałam ten artykuł muszę dokładnie dopytać w tej kwestii. Sprawa jest troszkę skomplikowana bo na moje miejsce jest zatrudniona osoba do mojego powrotu więc jak złożę wniosek o skrócenie rodzicielskiego to jakbym chciała wrócić do pracy i ona dostaje wymowienie.....
Odpowiedz
Asia to ryzyko, osoby pracującej na zastępstwo. Niestety, jeśli masz z nią kontakt, to może warto ją uprzedzić żeby szukała pracy?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości