rozgregulowany cykl
#1
witam,
mam po 2 poronieniu - 2 cykl, (nie licze tego od zabiegu do pierwszej @), jest jakas tragedia, wszystkoo mi sie rozregulowało, na wykresie zęby- góry, doliny, śluz niby był, skoku konkretnego nie! ile organizm wraca do siebie  po poronieniu, kiedy powinnam udać się do lekarza?ile czasu po poronieniu należałoby wykonać badania hormonów?
dzięki za odp.
Odpowiedz
#2
To sprawa bardzo indywidualna- czasami wystarczy jeden cykl, a czasami organizm potrzebuje i pół roku(zwłaszcza, gdy wykonywane było łyżeczkowanie). Jeśli po poronieniu byłaś już u lekarza i ten nie miał żadnych zastrzeżeń, co do stanu Twojego zdrowia, to pozostaje Ci poczekać jeszcze kilka cykli, ewentualnie skorzystać z monitoringu cyklu (usg). Hormony możesz zbadać już teraz (oczywiście w odpowiednich dc), będziesz wiedzieć czy i o ile odbiegają od normy lub Twoich poprzednich wyników, bądź będziesz mogła sprawdzić czy za kilka miesięcy sytuacja ulegnie poprawie.
Odpowiedz
#3
Jeśli mogę pociągnę temat.Właśnie dostałam 5 miesiączkę po porodzie.Każda była inna.Jedna krwotoczna,druga bardzo skąpa.także odstępy między nimi są bardzo rózne.Od 26 do nawet 36 dni.Czy mój organizm jeszcze potrzebuje czasu ,czy może powinnam zrobić jakieś badania ? Za kilka miesięcy chciałabym zacząć starania a do tego czasu chcę mieć wszystko co możliwe pod kontrolą.
Odpowiedz
#4
Jeśli chcesz mieć wszystko pod kontrolą, to właściwie sama sobie na pytanie tu zadane odpowiedziałaś. Intuicja nie jest wystarczająca do tego, a wiec...
Odpowiedz
#5
czy monitoring cyklu jest płatny? czy wliczony w wizytę u ginekologa? dzięki za odpowiedź.
Odpowiedz
#6
Zazwyczaj płacisz jakąś kwotę za każdą wizytę podczas sprawdzania tego cyklu tj np po 50 zł. Albo za cały monitoring jakąś kwotę.
Odpowiedz
#7
acha, dzięki Patrycja_P.

Spotkałam się także z tym, że są pewne najlepsze godziny, do robienia badań , testów LH. Wiem,że nie są to godziny poranne. Czyli jeżeli wybiorę dowolną porę monitoringu, np. 18 : 00, to czy muszę o tej samej godzinie robić monitoring cyklu, tak jak w przypadków testów owulacyjnych,czy badania temperatury...w domowych warunkach? Czyli do lekarza gin bym musiała o tej samej chodzić porze, przez kilka dni?

Dzięki
Odpowiedz
#8
Nie. Obraz usg nie ulega wahaniom " w czasie". Chodzi sie kilka razy co 2-3 dni w zależności od tego, co na tym usg wychodzi.
Odpowiedz
#9
dziękuję za odpowiedź i już sobie notuję na karteczce do gina info o "monitoringu cyklu".

poza tym, ja rozregulowanego cyklu może i nie mam... ale za to zawsze miałam krótkie cykle menstruacyjne, takie średnio 24-25 dni.
Jednak okresy były ok, zaczynały się małym krwawieniem,drugi i trzeci dzien był obfity i następne trzy dni były skąpe. Trwał 6 dni. Był regularny. Teraz po poronieniu cykl i był 22 dniowy najkrótszy i 25 dniowy najdłuższy... Staramy się od kwietnia zajść w ciążę, miałam już w tym czasie 3 pełne cykle, teraz jestem na początku 4 pełnego cyklu po poronieniu . Co mnie bardzo dziwi, to strasznie skąpe okresy...na początku takie brudzenie,potem jakiś śluz zabarwiony na pomarańczowo,różowo...krwi miesiączkowej mało na zewnątrz, tylko wewnątrz bardziej, nie muszę podpasek nosić , tylko wkładki.

Dlatego kieruję z tego powodu pytanie:

Czy krótki cykl, taki 22-25 dni i przy tym skąpy okres, to sygnał, że jednak coś jest nie tak i nie mogę zajść w ciążę?
Po poronieniu, na wizycie kontrolnej,lekarz dał mi zielone światło... Ale już pisałam o tym ginie, że może czas zmienić,i iść także do innego, porównać diagnozy...

wiecie co, przed chwilą poryczałam się, bo przeczytałam artykuł o tym, że takie objawy mogą oznaczać to,że kobieta zaczyna wcześniej przechodzić menopauzę..;-(((((

ja mam 32 lata, a czytałam że już po 30 spada płodność.
Mam także silne napięcia przedmiesiączkowe, obficie się pocę, jestem nerwowa bardziej, zestresowana... ja chyba zaraz zwariuję... Ryczę normalnie ;-(((
Odpowiedz
#10
Missy, zamiast histeryzować, zrób badania hormonów. Skąpe miesiączki i krótkie cykle mogą oznaczać kłopoty z progesteronem, czyli z II fazą cyklu.
W 2-3dc trzeba zrobić badania estradiolu, LH, FSH, ew. prolaktyny.
W 8 dniu po (teoretycznej) owu - progesteron i prolaktynę.
W dowolnym dniu cyklu TSH, FT3, FT4.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości