Pochówek po 3 miesiącach - czy to możliwe?
myślę, że rozmowę urna vs. trumna należy prowadzić tutaj lub jeśli w kontekście konkretnie zasiłku to w temacie o zasiłku pogrzebowym
Odpowiedz
A ja jednak już nie będę mieszał, najwyżej Moderacja przesunie.

Oto co dostałem właśnie z ZUS-u w kwestii pytania o treść procedury i zagadnienie trumna/urna:

Cytat:W odpowiedzi na zadane przez Pana pytanie wyjaśniam, iż zasiłek pogrzebowy przysługuje osobie, która pokryła koszty pogrzebu.

Kosztami pogrzebu są udokumentowane rachunkami koszty powstałe od chwili śmierci osoby, po której zasiłek przysługuje, do chwili zakończenia ceremonii pogrzebowej.

W celu udokumentowania kosztów pogrzebu wnioskodawca zobowiązany jest przedłożyć między innymi rachunki za trumnę lub urnę, kwiaty.

W przypadku nie przedłożenia powyższych dokumentów, wnioskodawca zobowiązany jest wyjaśnić tę okoliczność.

Zakład Ubezpieczeń Społecznych nie udostępnia treści wewnętrznych wyjaśnień Zakładu.
Odpowiedz
idefiks....piszą jedna,a wymagają czegoś innego. Mamy na fakturze trumienkę, ale nie wyobrażałam sobie w niej pochówku. Dllatego pochowaliśmy w urnie.
Problem całej sprawy jestn złożony bbo, to co na fakturze, zazębia się z procedurami cmentarza a te z kolei zazębiają się z papierologią
ZUSu....co zrobić :/
Odpowiedz
A jest tu może ktoś, kto się dobrze orientuje w ustawie o dostępie do informacji publicznej?
Bo się zastanawiam czy faktycznie ZUS może odmówić udostępnienia treści wewnętrznej procedury.
Odpowiedz
W uzupełnieniu:

https://www.poronienie.pl/forum/showthre...#pid279598
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości