Odmowa wliczenia poronionego dziecka w skład rodziny - MOPS
Witam. Potrzebuję pomocy prawnika, może ktoś z Was będzie mógł mi pomóc. 2 lata temu poroniłam córkę Marlenę w 12tc. Szpital nie robił problemów z wystawieniem dokumentów, USC także nie. Mam akt urodzenia z adnotacją \"Dziecko martwo urodzone\". W tym roku urodziłam córkę Zuzannę, obecnie ma 5 miesięcy. U nas w gminie Rada Miasta wprowadziła samorządowe becikowe na trzecie dziecko z kolei w rodzinie. W uchwale Rady Miasta nie ma zaznaczonego że ma to być żywo urodzone dziecko. Złożyłam więc w MOPSie wniosek o to becikowe. Mops odmówił mi świadczenia powołując się na ustawę o świadczeniach rodzinnych że Marlena nigdy nie wchodziła w skład naszej rodziny i nie pozostawała na naszym utrzymaniu. Napisałam odwołanie do Samorządowej Komicji Odwoławczej. Oni też nam odmówili, ponownie odwołali się że Marlena nie pozostawała na naszym utrzymaniu oraz powołują się na przepisy dotyczące becikowego rządowego. Ja uważam że zapomoga od Urzędu Miasta a becikowe to dwa różne świadczenia. Zastanawiam się nad odwołaniem do Sądu Administracyjnego... Tylko nie wiem czy to coś da...
proszę o Wasze opinie .
Odpowiedz
Zapomniałam dodać, że mam jeszcze 6 letniego syna. Zuza jest więc moim 3 dzieckiem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości