Rejestracja bez pochówku
Dzień dobry!!
Mam pytanie dotyczące pochówku. Poroniłam poczatkiem lipca był to 9 tydzień ciazy, ale płod zatrzymał sie na 6 tygodniu. Jesteśmy w trakcje badań cytogenetycznych- dziś dostałam informację, że określono płeć i że wysyłają nam dokumenty. I teraz moje pytanie czy jak zarejestruję w urzędzie dziecko martwo urodzone czy mam obowiązek pochówku go ?
Odpowiedz
Lizo, nie, nie masz takiego obowiązku. Obie sprawy są od siebie niezależne - można pochować bez dokumentów (wtedy nie należy się zasiłek pogrzebowy), można zarejestrować dziecko ale nie dokonywać pochówku. Wielu rodziców z Forum wybrało tę formę upamiętnienia dzieci - rejestrację, nadanie im imienia ale nie pogrzeb.
Dla Twojego Dziecka [*]
Odpowiedz
Bardzo dziękuje za odpowiedź. Zaczełam sie martwic czy czasem czego nie dopilnuje, bo znajoma próbowała mi wmówić, ze jak zarejestruje dziecko to musze mu zrobic pogrzeb, a po pierwsze nie mam co chować, bo cały materiał z poronienia poszedł do badań cytogenetycznych, a po drugie już rejestracja kosztuje mnie dużo emocji,ale chce mieć slad po mojej kruszynce, a pochowek byłby bardzo ciezkim przeżyciam. Po za tym ustaliliśmy z męzem, że nie chcemy pochowku. I nie chcialbym, miec pozniej z tego problemów z prawem.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości