Odmowa wystawienia Pisemnego zgłoszenia urodzenia dziecka - Poronienie w szpitalu
Witam,
Proszę o pomoc. Czy mam jakies prawa w mojej sytuacji?
\"Rozpoznanie - resztki po pronieniu. Pacjentka przyjęta z podejrzeniem poronienia zatrzymanego w 12 tyg ciąży. Wykonano badania diagnostyczne, po przygotowaniu klinicznym i farmakologicznym wykonano zabieg wyłyżeczkowania jamy macicy. Przebieg po zabiegu bez powikłań. \" (dlaczego resztki - nie miałam zadnych objawów poronienia w domu, żadnego krrwawienia ani plamienia, do lekarza stawiłam sie na umówione badanie kontrolne Usg w celu potwierdzenia regularności bicia serduszka. Lekarz zrobił mi to badanie 8 kwietnia 2013 w szpitalu i postanowił zostawic na oddziale. na drugi dzień ponnowne usg przez innego lekarza i decyzja o wywołaniu poronienia.
- 20 marca 2013 Usg stwierdza - widoczny pęcherzyk ciążowy, bez struktur zarodka
- 29 marca 2013 Usg stwierdza - 7w2d, GS 2.30 cm i nieregularne bicie serduszka.
- 8 kwietnia 2013 Usg stwierdza - widoczny pęcherzyk ciążowy o zatartych zarysach i wymiarze: 20 mm = 7,1 hbd bez cech zarodka.
- 9 kwietnia 2013 Usg stwierdza - w jamie macicy widoczny owalny pęcherzyk ciążowy o zatartych zarysach i wymiarach 28x14 mm(GS 21,8 mm = 7,2 hbd) z widoczną w dolnym biegunie strefą ablacji o wym: 57x30 mm. W pęcherzyku brak widocznych struktur zarodka.
- wynik badania histopatologicznego : deciduae compactae et spongiosae graviditatis recentis in statu inflammationis. ( doczesna zwarta, zbita gąbczasta wczesna ciąża w stanie zapalnym)

Po rozmowie z lekarzem prowadzącym jestem załamana. Powiedział, że aktu urodzenia dziecka z adnotacją martwo urodzonego nie otrzymam( gdzyz w szpitalu wystawiaja je dzieciom ur po 22 tyg ciąży) ani zadnego innego zaświadczenia potwierdzającego urodzenie dziecka martwego. W badaniu histop. nie wykryto płodu wiec nie wystawia zadnego zaswiadczenia. Przeciez ciąża stwierdzona, dzieciątko było widoczne, biło serduszko... a teraz nic...!!! nawet slad na papierze nie zostanie nie mówiąc nic o pochowaniu KRUSZYNKI.

Bardzo prosze jesli Ktos przeczyta - prosze o podpowiedź czy moge cos zrobić.
Odpowiedz
Na pewno przeczyta musisz uzbroić się w cierpliwość , wiem sama patrze na tą stronę 60 razy na minute a i tak okazuję się że jak muszę wyjść do pracy dziewczyny się pojawiają i piszą. Sama jestem w gronie w potrzebujących pomocy ale jedno co nasz szybko mogę Ci powiedzieć jest tu grupa dziewczyn które naprawdę pomagają i twój post nie zostanie bez odpowiedzi , a Ty bez pomocy . Myślę ze powinnaś zabrać ze szpitala historię choroby ja już to zrobiłam , bo tam są dowody obecności twojego dziecka . Zanim zaczniesz z nimi walczyć . Bo potem potrafią im ginąć różne dokumenty.
Odpowiedz
didoo Aneta ma rację, jesteśmy... najczęściej wieczorami...

bardzo współczuję zpowodu straty Maluszka

lekarz nie ma racji...nie ma ograniczeń ze względu na wiek ciąży, jedyny problem taki poważny, to , czy wpisze płeć dziecka na zgłoszeniu, bez wykonywania badań genetycznych... niektóre szpitale wpisują na podstawie uprawdopodobnienie inne wymagaj abadań genetycznych na koszt rodziców....

podpowiem tak, najpierw sprawdź w zakładzie histopatologii, telefon powinnaś mieć na wynikach, czy możesz maluszka odebracdo pochowania i czy możesz sama, czy musis zkorzystać z zakładu pogrzebowego, powied zod razu, że będzies zodbierać jak tylko załatwis zdokumenty ze szpitala. Będzies zmusiała poda cpesel, albo jakiś numer pacjenta/badania z wyniku

i tak jak radzi Aneta wyciągnij kopię historii choroby z pobytu w szpitalu

i potem będziemy pisać, nie wiem, czy ma sens do lekarza, czy od razu do Dyrekcji szpitala... to zależy od Ciebie, ni ewiem czy jak przedstawisz lekarzowi przepisy to zmieni zdanie....
do dyrekcji można napisać pismo poleconym... i czekać... jak tak załatwiałam.... maluszek czekał w zakładzie histopatologii... trochę to trwało, ale udało się...
Odpowiedz
Najlepiej pisać od razu do dyrekcji szpitala - podanie o wydanie ciała dziecka do pochówku i dokumentów potrzebnych do jego zarejestrowania. Poleconym lub osobiście z potwierdzeniem złożenia. Tu znajdziesz wzór.

I jednocześnie skseruj dokumentację z historii choroby ze szpitala.
Powodzenia
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości