Koniec umowy w trakcie urlopu macierzyńskiego
mam umowę o pracę na okres próbny 3 m-cy, jak okazało się że jestem w wiązy to pracodawca próbował mnie za wszelką cenę zwolnić, gdy okazało się ze nie może zrobić tego zgodnie z prawem, dał sobie spokój. Dwa tygodnie poroniłam i jestem teraz na urlopie macierzyńskim, 10.04 kończy mi się umowa. Czy orientujecie się co dalej? Czy pracodawca musi przedłużyć mi umowę, czy nie? Jeśli nie to co dalej z tym macierzyńskim?
Odpowiedz
Musi przedłużyć do konca macierzyńskiego
Odpowiedz
Tilca wiesz co chyb troche zle Ci napisalam....w normalnej sytuacji przedluzaja do dnia porodu. Z dniem porodu rozwiazuje sie umowa i macierzynski płaci ZUS.

Moze zadzwon do inspekcji pracy?
Odpowiedz
Jest najpewniej tak, jak pisze Nacia. Mogą Cię zwolnić, co nie odbiera Ci prawa do wykorzystania reszty urlopu i zasiłku macierzyńskiego, którego wypłatę automatycznie przejmuje na siebie ZUS.
Odpowiedz
Wiem że mogę dostać umowę do dnia porodu, ale moje dziecko już się urodziło, umowa jeszcze nie wygasła wygasa w trakcie urlopu macierzyńskiego, czy wtedy też może mi jej nie przedłużyć?
Odpowiedz
Tak, w trakcie macierzyńskiego wg mojej wiedzy mogą nie przedłużyć. Wypłacą Ci macierzyński do końca (ZUS wypłaci) ale umowy nie muszą dać. Czyli de facto urlop macierzyński skończy się wraz z umową ale zasiłek dostaniesz do końca.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości