Cukrzyca w ciąży
(Fri, 10 Sierpnia 2018, 16:20:51)maddusia83 napisał(a): Niestety nie mam takiej możliwości. Znalazłam normy dla ciężarnej i ZuzankowaMamo masz rację norma dla ciężarnych to 180. Myślę ze na ten wynik wpływ miało to że wczoraj byliśmy wieczorem w kinie i wypilam pół litra coli. No zgrzeszylam.

Nie miało wpływu ☺
Odpowiedz
No to fajnie. Zobaczymy co lekarz powie....
Odpowiedz
Maddusia norma na czczo dla ciezarnych to 92, potem 180 i 140.Jesli chodzi o cukrzyce to wystarczy jeden nieprawidlowy wynik.
Odpowiedz
Czyli nie ma wątpliwości że nie masz cukrzycy :-)
Odpowiedz
Tez tak mysle Smile
Odpowiedz
Dzięki dziewczyn. Też mi się tak-wydaje po ochlonieciu.
Odpowiedz
Cukrzyca to nie jest ale dziwny jakis ten wynik. 86/77/92. Ktoś miał taki przypadek?
Odpowiedz
Normy normami, ale ja uważam, że jak ktoś ma cukier na granicy, to powinien sie dalej kontrolować. Juz t kiedyś pisałam, moja siostra miała wynik 138, albo 139 po 2 godzinach od obciążenia. Norma po 2h 140. Jeden lekarz powiedziałby norma to norma i na czymś trzeba się opierać i wszystko jest ok. Jej gin kazał Jej przejść na dietę i kontrolować cukier. Niestety okazało się, że wcale nie ma takich superowych wyników, a cukry czasem szaleją. Gdyby miała innego lekarza, nie pilnowałaby tego co je i mogłoby to mieć nie za fajne konsekwencje.
Odpowiedz
W czwartek mam wizytę u gin, jutro idę zlecone badania porobić, wśród nich obciążenie glukozą. A od weekendu męczy mnie przeziębienie. I zastanawiam się, czy jest sens katować się tą glukozą teraz? Internet mówi, że trzeba być zdrowym, bo nawet lekkie przeziębienie fałszuje wyniki, ale wiadomo, że Internet różne rzeczy mówi Tongue
Odpowiedz
Gdyby ktoś miał podobne wątpliwości, to sama sobie odpowiem - nie ma sensu robić krzywej podczas choroby Wink Nie zrobiłam i lekarka mi rację przyznała.
Odpowiedz
No i co mu powiecie na takie wyniki krzywej. Sytuacja identyczna jak w poprzedniej ciąży więc lekarz mi pewnie nie wytłumaczy. Jaki jest mechanizm w moim organizmie ze są takie wyniku. Cukier naczczo 97,po godzinie 79 a po dwóch 104.
Odpowiedz
Krzywa insulinowa pewnie pomogłaby trochę rozwiązać zagadkę, ale teraz już na to za późno. Poza ciążą też masz taki wynik glukozy na czczo?
Odpowiedz
Zawsze koło setki. Przed ciążą że stasiem miałam niby lekka onsulonoopornosc. Teraz sobie odpuściłam i przed robiłam tylko insulinę naczczo. Była poniżej 10 więc dalej nie brnęłam
Odpowiedz
Taki cukier może iść w parze z nadciśnieniem i PCOS, a to ostatnie z kolei może być też związane z obecnością różnych autoprzeciwciał. Wiem, bo mam wszystkiego po trochu. Jest dużo powiązań.
Biorę od dłuższego czasu Plaquenil z innych powodów (ANA i anty-dsDNA) i cukier ze stałego poziomu 100-101 natychmiast zszedł na 83-88 bez żadnych wysiłków z mojej strony. Poprawa samopoczucia odczuwalna.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości