Świadczenie z PZU
Witam, czy w przypadku poronienia w 7 tc PZU wypłaca odpowiednie świadczenie. Dodam, że było to w styczniu 2011 roku. Nie chodzi mi tu o czas bo na zgłoszenie roszczenia jest 3 lata ale czy PZU wypłąca w przypadku tak wczesnego poronienia.
Odpowiedz
Tu masz cały wątek dotyczący PZU, bywało z tym różnie.

https://www.poronienie.pl/forum/showthread.php?tid=2813

Przeczytaj na poczatek odtąd do końca (przynajmniej z grubsza):
https://www.poronienie.pl/forum/showthre...#pid116565

Zatem musisz znać wariant swojego ubezpieczenia (czy obejmowało martwe urodzenie) oraz OWU obowiązujące w czasie poronienia (czy jest w nich już faktycznie wprowadzony warunek wieku ciązy) - to wszystko mogło ulec zmianie w ostatnich miesiącach.
Odpowiedz
Dzięki bardzo za info. Już bioręsię za czytanieSmile
Odpowiedz
ja w swoich OWU w PZU miałam martwe urodzenie (ubezpieczenie zawarte w czerwcu 2010, poronienie w sierpniu 2011) , w formularzu pytano się mnie czy nastapiło przed czy po 22 tc ale i tak mi wypłacili (poronienie miałam w 9 tc). Wazny jest tez tzw okres karencji u mnie wynosił on chyba 9 miesiecy (ubezpieczyciel sie zabezpiecza zebys nie ubezpieczyła sie dopiero jak jestes w ciazy).
Odpowiedz
ja też mam napisane martwe urodzenie. z karencją też nie będzie problemu. Zobaczymy jak wypłacą
Odpowiedz
Jak wygląda sprawa wypłaty odszkodowania, jeśli doszło do porodu i urodzenia żywego, następnie tego samego dnia doszło do śmierci dziecka? Był to przedwczesny poród i dziecko nie miało realnej szansy przeżyć. Czy wypłata z tytułu zgonu pochłania świadczenie z tytułu urodzenia, czy należą się dwa świadczenia.
Odpowiedz
Jeżeli dziecko urodziło się żywe, to z tego, co wiem to dwa.. z tytułu urodzenia dziecka oraz z tytułu śmierci dziecka.
Odpowiedz
Moze byc zastrzeżenie ze jak nie przezyje 24godzin to traktowane jestjako martwo urodzono. Musisz spojrzeć w ogolne warunki swojego ubezp.
Odpowiedz
Witam. Mam podobny problem czy nalezy mi sie \"odszkodowanie\" za poronienie chybione w 11 tyg ciazy ? czy PZU wyplaca?
Odpowiedz
Od nas PZU chciało tylko akt urodzenia/zgonu i dowód osobisty. Więc nie wiedzieli który tydzień był.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości