Elektroniczny monitor płodności
Poniewaz nie znalazlam podobnego tematu, prosilabym o rade,

moze ktoras z was uzywala czego takiego, jak \"Elektroniczny monitor płodności\"

z tego co wiem sa dwie firmy ( nie bede wymieniala, co by nie reklamowac Smile )

oto opis tego urzadzenia:

To nowoczesny komputer do badania płodności, działa w harmonii z Twoim ciałem (NPR).
-Niezastąpiony w naturalnych metodach planowania rodziny.
-Pokazuje najlepsze 2 dni do zapłodnienia dodatkowo wskazując dni w okresie okołoowulacyjnym, w trakcie których poczęcie jest także możliwe.
-Udowodniono, że stosowanie go podwaja szanse na poczęcie już w trakcie dwóch pierwszych cykli stosowania.
-Monitoruje zmiany poziomów hormonów, które kontrolują cykl menstruacyjny – lutenizującego i estrogenów identyfikując ich poziom i identyfikując dni w których to prawdopodobieństwo zajścia w ciążę jest najwyższe.
-Monitor odczytuje, przechowuje i analizuje informacje zawarte w paskach podając na wyświetlaczu dni kiedy to możesz zajść w ciąże.
-Wynik uzyskiwany jest w ciągu 3 minut.
-Komputer sam oblicza dni i informuje kiedy rozpocząć badanie,
-Podaje informacje na temat dni niepłodnych i dni płodnych.
-Wskazuje najlepsze dni na poczęcie dziecka.
-Oblicza Twoje cykle i informuje kiedy wykonać test ciążowy,
-Wskazuje prawdopodobną datę rozpoczęcia miesiączki.
-monitor jest przeznaczony dla kobiet, których cykle wynoszą od 21 do 42 dni.

Czy ktorakolwiek uzywala go i czy jest on skuteczny ??
Odpowiedz
marionetka ja powiem szczerze pierwszy raz słyszę o czymś takim
Odpowiedz
ezywicka91

ja juz kupilam to cudo, ale poniewaz bralam hormony nie moglam zaczac testowac, wiec od nastepnego cyklu zaczne. Kupuje sie takie specjalne patyczki na ktore sie \"sika\" i wsadza do tego urzadzenia. Potem ono ponoc wie kiedy powinno sie miec owulacje, i miga swiatelkiem zeby zrobic test i daje nam informacje czy to ten czas czy nie.

Troszke zagmatwane Smile
Tu zdjecie tego cuda. Wiem ze w Polsce tez byly na allegro.

EDIT by moderator: na tym forum nie wklejamy zdjęć

no tylko wlasnie chcialam dowiedziec sie opini , kogos kto juz mial z tym do czynienia Smile
Odpowiedz
Czyli w sumie to samo co testy owulacyjne tylko pewnie drożej Wink
Odpowiedz
A ja kiedyś znalazłam taki rozbudowany komputer. Daje link a co chociaż wcześniej znalazłam jeszcze bardziej rozbudowany. Jak dla mnie fantastyczna sprawa szkoda tylko, że tak straaaasznie drogi. Ale może kiedyś będzie mnie na niego stać. Chociaż powiem, że dobry termometr i skrupulatne zapisywanie dają ten sam efekt. Tutaj komputer tylko robi wszystko za nas.

http://www.domzdrowia.pl/42962baby-comp-...ign=ogolna

Jak ktoś ma kasę na zbyciu to może mi taki prezent zrobić :mrgreen:

O a tutaj porównanie wszystkich 3 produktów
http://www.ladycomp.pl/Porownanie_Pearly...y_Comp__20
Odpowiedz
Chciałabym troszkę odświeżyć temat, bo właśnie szukam dla siebie jakiegoś monitorka. Na rynku dostępne są Cyclotest 2 Plus, Cyclotest Baby, Lady comp, Baby comp, pearly. Co myślicie na temat tych komputerków? A może są tu osoby, które używają poszczególnych i wypowiedzą się na temat skuteczności, użytkowania?
Odpowiedz
Wątek odgrzebany i odgrzewany ale mam nadzieję że znajdą się osoby chętne do dyskusji. Czy któraś z was stosowała elektroniczny monitor płodności? Ja kupiłam Clearblue Advanced fertility monitor.
Taki jak na tym filmiku https://youtu.be/XmGltNyMzpo
Działa on w ten sposób że wykrywa 2 hormony. Najlepiej androgeny a później hormon LH. Działa jak mały komputer, poznaje i analizuje cykle.
Stosuje go dopiero pierwszy miesiąc. Czy któraś z Was miała z takim cudenkiem do czynienia? Ja mieszkam w UK i jest to dość popularne. Niestety spotkałam się z różnymi opiniami. Jedni są nim zachwyceni i poreczaja że dzięki monitorom udało się im zajść w ciążę. Nieliczne dziewczyny twierdzą że monitor to zwyczajna zaprogramowana zabawka i niekoniecznie oddaje rzeczywistość. Tzn monitor sobie. Organizm sobie...
I tu pojawia się też moje 2 pytanie. W ciąży która niedawno straciłam podczas usg w 12 tygodniu przesuneli mi ją o 5 dni do przodu. Czyli że była starsza o 5 dni niż wynikało to z wyliczeń według ostatniej miesiączki. Lekarz wyliczył to z rozmiaru dzidziusia. Podczas usg w 16 tygodniu podrzymywali tezę że dzidziuś jest starszy niż myślę. Czy wynika z tego że owylacja nastąpiła wcześniej niż książkowe 14 dni? Czy to jest powszechne zjawisko że dzień porodu przesuwa się do przodu bądź tyłu aż o tyle dni? W takim wypadku dokładnie śledzenie dnia owulacji może być kluczowe w moim wypadku bo jednak rozpiętość +/- 5 dni to sporo. Z góry dziękuję za odpowiedź.
Odpowiedz
Nurse, dzieci rosną swoim tempem, ja bym się tak do określeń "pięć dni starsze/młodsze" nie przywiązywała. Tzn., jak się jest w stanie (mniej więcej) określić owulację to się ma (mniej więcej) świadomość, kiedy się dziecko poczęło. Mój syn, wg OM miał się urodzić 17.10, wg daty na pierwszym usg - 26.10, wg pomiarów - 10.10, a urodził się 25.10 i to "na siłę", podobno ciągle był większy o 2 tygodnie, a ja wiedziałam, kiedy mógł się począć. Trochę inaczej jest wtedy, gdy dziecko się opóźnia wobec przewidywanego terminu, bo to może wieszczyć kłopoty.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości