Rejestracja W Olsztynie
#1
Trafia mnie szlag. O ile szpitale ostatnimi czasy wystawiają wszystkie dokumenty potrzebne do rejestracji Maluszków niezależnie od tego na jakim etapie ciąży zmarły, o tyle USC ma to wszystko gdzieś i odmiawia rejestracji takich dzieci.
I co z tym fantem zrobić?
Konferencja i szkolenie dla personelu medycznego było, z czystym sumieniem mogę powiedzieć, że jest porawa jeśli chodzi o szpitale, ale jak przeskoczyć tę całą machinę urzędniczą nie wiem. Wiem tylko tyle, że mają gdzieś obowiązujące przepisy i ręce mi opadają.
Odpowiedz
#2
ale jak moga odmowic masz karte zgonu z adnotacja dziecko martwo urodzone i taki tez akt urodzenia musza wystawic ...
Odpowiedz
#3
To, że muszą w świetle prawa to wszyscy wiemy, ale mają to gdzieś i to jest w tym wszystkim najgorsze. Przydałaoby się szkolenie dla pracowników USC.
Odpowiedz
#4
tak jakbysmy mialy za malo zmartwien jeszczeznosic fochy urzednikow trzeba...
moze trzeba wezwac kierownika? pisac skargi odwolania?
Odpowiedz
#5
Izuniu, nie szkolenie. Karabin.
Odpowiedz
#6
Agatuś, jeden to pewnie mało :twisted:. Udało nam się w Olsztynie zmienić na lepsze podejście służby zdrowia, za to urzędasy nie reformowalni w ogóle. Najgorsze, że padają stwierdzenia, że szpitale łamią przepisy wystawiając dokumenty potrzebne do rejestracji. Niby prawo jest po naszej stronie, ale szkoda, że tylko na papierze. Reszta niestety cały czas przeciwko nam.
Wkurza mnie to na maksa, bo jak nie z jednej to z drugiej strony dowalą nam żeby bolało jeszcze bardziej. No bo niby po co ułatwiać nie? Ja to odnoszę ostatnio wrażenie, że traktują mnie jak czarownicę, niby trochę się boją, ale tylko tak w starciu bezpośrednim, a za plecami już szykują stos i jeszcze bezyny doleją żeby szybciej spłonął. Mam doła....
Odpowiedz
#7
Witam Was ponownieSmile. Nareszcie znalazłem czas żeby powalczyć z USC w Olsztynie. Izo przesłałaś mi kiedyś wzór pisma dziewczyny z Zabrza, jest w nim zawarty taki akapit:

\"Konieczność zastosowania powyższej procedury została potwierdzona przez Ministerstwo Zdrowia (vide pismo z dnia 8 czerwca 2007, znak.: MZ-PR-024-6271-2/IT/06, które stanowi załącznik nr 1). Także Urzędy Stanu Cywilnego w Poznaniu i Szczecinie stosują już powyższą procedurę. Również Prezes Głównego Urzędu Statystycznego, odnosząc się do sprawy określenia płci, zaproponował stosowanie powyższej procedury zmodyfikowa¬nej o uwzględnienie czynnika statystycznego (vide punkt 5 i 6 pisma z dnia 7 marca 2007r., które stanowi załącznik nr 2) Jednocześnie zwracamy uwagę, iż w ostatnim z dokumentów mowa jest o aktach urodzenia martwego dziecka, gdzie nie podano informacji o ciężarze urodzeniowym lub płci dziecka, co jasno wskazuje, iż w praktyce akty urodzenia są w takich sytuacjach wydawane. \"

Niestety nie mogę nigdzie znaleźć tego pisma z 07 marca. Może Wy mi pomożecie Smile
Z góry dziękuję Smile
Odpowiedz
#8
Hm.
A może to literówka i chodzi o 27 marca 2007?

https://www.poronienie.pl/gus1.jpg
https://www.poronienie.pl/gus2.jpg
https://www.poronienie.pl/gus3.jpg

Umieszczone w dziale Przydatne materiały (podpunkt G.) na stronie https://www.poronienie.pl/prawo_w_pigulce.html
Odpowiedz
#9
Dziękuję Smile
Odpowiedz
#10
W związku z tym że dzisiaj udało mi sie zarejestrowac w Olsztynie dziecko 6/9tc chciałabym napisac co miałam napisane:
płec: żenską
waga:10gram
długość: 1cm.
wiek ciąży: 9tc
Jeżeli jest płeć określona przez lekarza , USC nie robi problemów.
Poronienie miałam w szpitalu wojewódzkim.
Odpowiedz
#11
Witam was ponownie Smile
Dzisiaj dostaliśmy akt urodzenia naszej Karolinki Smile. Dziękuję Wam za pomoc i przesłanie przykładu pisma. Nie sądziłem, że tak łatwo pójdzieSmile. Udało się zarejestrować dziecko mimo braku długości dziecka i wagi.
Dobrze że już po Smile
Jak będziecie potrzebować pomocy to piszcie Smile
Pozdrawiam
Odpowiedz
#12
Super, bardzo się cieszę.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości