kardiolipinie, IgM słabo dodatnie!!!!!
Witam
P/c. przeciw kardiolipinie
IgG 5,55 wynik ujemny (0-10)
IgM 34,35 normy: ujemny (0-20)
słabo dodatni (20-40)
dodatni pow 40
Dziewczyn czy któraś z Was robiła to badanie???
proszę odpiszcie
Odpowiedz
ja robilam te badania po pierwszej stracie. Tez mialam wynik slabo dodatni dodam ze 3 miesiace po stracie. Lekarz stwierdzil zespol antyfosfolipidowy
Odpowiedz
Dziękuje za odpowiedź Mamoaniołka
jest mi bardzo przykro z powodu Twoich strat.
Za tydzień idę do lekarza ciekawe co mi poradzi.
Szczerze boje się zachodzić w kolejne ciąże chyba sobie na razie odpuszcze
Odpowiedz
lilla79 mnie również przykro, ze tak bardzo nas doświadcza los. Gdybyś miała jakieś pytania odezwij sie na gg. Moj numer 3937224.
W przypadku zespolu stosuje sie leczenie przeciwzakrzepowe. Przed ciaza zazywalam Acesan w dawce 50. W momencie zajscia w ciaze lekarz wlaczyl mi Fraxiparyne-codzienne zastrzyki.
Ja też odpuszczam starania, przede wszystkim na moj stan psychiczny. Poza tym chyba strach mnie pokonał. Jak narazie przestalam wierzyc w to ze kiedykolwiek uda mi sie tulic malenstwo w ramionach. Szczegolnie ze przyczyna drugiej straty nie byl zespol antyfosfolipidowy.
A jak inne badania u Ciebie?
Odpowiedz
Mamoaniołka
Witam, rozpisałam się do Ciebie po czym coś mnie wylogowało i wszystko znikneło :/
Mi po ostatniej stracie lekarz powiedział że musi to być imunologia
zlecił badania: p/c.p. kardiolipinie IgG, IgM, antykoagulant toczniowy, p/c. p. antygenom łożyska
z tych badań tylko kardiolipinie IgM wyszły mi słabo dodatnie
czekam jeszcze na wyniki : ANA1 +ANA2, endomysium IgG, IgM- to jest chyba badanie na celakie czyli uczulenia na gluten, anty TPO
Powiedział że jak któryś wyjdzie pozytywnie to mam iść na konsultacje do imunologa
Dam znać jak się czegoś dowiem
Musisz się jakoś trzymać, wiem że to bardzo trudne.
Myśle że nasze Aniołki chcą żeby ich Mamy były szczęśliwe.
Ściskam mocno
Odpowiedz
Mamoaniołka przeczytałam w Twoim wątku że lekarz wykluczył zespół fosfolipidowy jako przyczynę drugiej straty.
U mnie w pierwszej ciązy tez widziałam serduszko maleństwa. Lekarz niestety powiedział że ciąża wolno rośnie a na kosmówce (łożysku) był widoczny zakrzep. Oprocz tego na szyjce zrobił mi się polip doczesny (powstał od razu jak zaszłam w ciążę) miałam plamienie. Lekarz zasugerował zrobienie badania genomu w 12 tc ale dzidziuś nie doczekał.
Teraz myśle że to wszystko przez ten zespół, dzidziuś nie mógł się rozwijac przez ten zakrzep.
Może u Ciebie też tak było
Mamoaniołka możesz mi napisać jakie miano przeciw ciał miałaś przed drugą ciążą???
Odpowiedz
Tylko raz oznaczałam przeciwciala bylo to w sierpniu, teraz w ciaze zaszlam w listopadzie. Wiec te kilka misiecy przed zajsciem wynik był slabo dodatni tzn.p/c p.kardiolipinie IgM 30,98, IgG był ujemny tj. 4,67
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź
Wczoraj byłam u imunologa i potwierdziła zespół Sad
kazała mi brać heparyne i aspiryne 4 tygodnie przed planowaniem ciąży.
Później ginekolog przepisał mi clexane 40mg/O,4ml
kazał brać co drugi dzień miesiąc przed zajściem w ciążę
i acard codziennie
Może robiłaś sobie badania na D-dimery, APTT, i Fibrynogen??
mi robili te badania jak byłam w szpitalu w drugiej cąży i wszystkie wyszły źle Sad
imunolog powiedziała ze mają związek z krzepliwością
i fakt że D-dimery wyniosły 1980ng/ml świadczył że coś niedobrego się działo
Nie kazała mi tego powtarzać ale chyba za miesiąc je zrobię
pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości