Zespół antyfosfolipidowy? poprosze pomoc w analizie wyników
#51
Kochana wiem, że mam takie prawo nawet aż za dobrze bo jestem prawnikiem, ale chyba nie chce. To jak mnie potraktowano w szpitalu i jak musiałam wykłócać się o jakąkolwiek informację mi wystarczy. Chce po prostu iść dalej.To dobrze, że poznałaś przyczynę i łatwo da się to wyleczyć, na kolejne ciąże będziesz miała już odporność. Ja niestety nie przechodziłam ani toxo, ani cytomegalii.
Na 1 usg było widać serduszko, wymiary super, P. dr pogratulowała i założyła kartę ciąży, po 2 tyg na usg już jak tylko włożyła głowice wiedziałam co jak - obraz zarodka jakby rozmyty był już w rozkładzie...oczywiście tętna brak Według pomiarów maszyny serduszko przestało bić 2 dni po pierwszym usg. Udało się nam w pierwszym cyklu starań i mam nadzieje, że teraz będzie podobnie, mój mąż namawia mnie na psychologa i chyba się zdecyduje.
Sciskam mocno
Odpowiedz
#52
Asiu A jak da się leczyć cmv są jakieś leki na obniżenie przeciwciał w klasie igg?
Tutaj jest mój mail jak chcesz to napisz ezywicka91@gmail.com
Przytulam
A powiedź mi jeszcze czy twój mąż robił badanie nasienia?
I Czy robiłaś progesteron w ciąży?
Odpowiedz
#53
Spytam się jeszcze teściowej, ale z tego co ja wiem to przy aktualnym przechodzeniu zakażenia (da się do określić na podstawie liczby przeciwciał) to stosuje się antybiotyki. Jeszcze nie robił, ale na pewno zrobimy. Progesteronu nie robiłam w ciąży (pół roku wcześniej miałam ok), ale profilaktycznie aplikowałam dopochwowo luteine. Jak będe coś wiedzieć to napiszę
Sciskam
Odpowiedz
#54
Ja mam bardzo wysokie przeciwciała igg 299.600
Proszę jeśli coś będziesz wiedzieć daj mi znać
Dziękuję Ci za wszystko jesteś kochana
Twoje dziecko jest dumne że ma taką mamusię
Przytulam i 3mam kciuki za Ciebie
Odpowiedz
#55
Kochana niestety moja teściowa nie miała takiego przypadku. Wydaje mi się, że oprócz czekania mogłabyś udać się do poradni bakteriologiczno - wirusologicznej, tam pewnie są lekarze którzy śledzą najnowsze trendy leczenia.
Ja już w tym tyg rozpoczęłam badania, za część płące, ale na pewno warto. Nie ma co wierzyć lekarzom, że to przypadek, może tak a może nie. Moja koleżanka zrobiła po 1 stracie wszystkie badania i w XII będzie miała dzidzie. Gdyby słuchała lekarzy to straciłaby ciąże po raz kolejny.
Sciskam
Odpowiedz
#56
asia85 masz rację
Lekarze postępują z nami jak z kolejnymi przypadkami a przecież każda z nas jest inna i ja też uważam że warto robić badania pieniądze zawsze można zaleście lekarze poza tym nie zawsze mają rację
Warto kierować się swoją intuicją sercem itd
Ja np gdybym posłuchała swojego ginekologa nie zrobiłabym badań na cmv bo on to od razu wykluczył po wyniku hist pad
a jednak się mylił ale oczywiście do błędu się nie przyznał bo jak by to wyglądało
On podejrzewał tarczyce albo zespół anty fosfolipidowy a ja czułam że to cmv i poszłam za ciosem
Odpowiedz
#57
Asiu bardzo mi przykro. Przytulam mocno.
Odpowiedz
#58
witam wszystkich....na to forum trafiłam dopiero teraz...choć już 3 Aniołki odeszły od nas....
jest mi bardzo ciężko-jestem na świeżo po ciąży obumarłej w 9tc...
lekarze podejrzewają APS-mam teraz zrobić badania....ale widzę tutaj dużo rozbieżności...widzę,że niektóre dziewczyny miały zalecenie zrobienia do 6tygodni po zabiegu-żeby jeszcze uchwycić stan \"ciążowy\" a inne dopiero po 6 tygodniach po zabiegu-żeby już nie było hormonów ciążowych w organiźmie...czuję się zagubiona teraz? może najlepiej zrobić pierwsze badania teraz-a kolejne po 6 tygodniach?
jakie miałyście zalecane przerwy po zabiegu w staraniach ze stwierdzonym APS?
pozdrawiam serdecznie...
Odpowiedz
#59
Witam
i chciałam podpiąć się pod pytanie massimki.
W drugim tygodniu po poronieniu zrobiłam badania z polecenia gina i wyniki mam takie:
p/c. p. kardiolipinie IgG: 9,73 GPL (0-10 ujemny)
P/c. p. kardiolipinie IgM: 5,91 MPL (0-20 ujemny)
antykoagulant toczniowy: ujemny
a teraz czytam że są jeszcze inne badania które można zrobić by wykryć zespół, np p/ciała p-ko beta2 glikoproteinie.
Tylko nie wiem czy będąc już pięć tygodni od zabiegu jest sens je robić.

pomóżcie proszę
Odpowiedz
#60
Ja pierwsze badania na zepół robiłam 3 tyg po poronieniu na własną rękę w naszym laboratorium szpitalnym, p/c antykardiolipinowe i antykoagulant tocznia, oba wyszły ujemne, kiedy pokazałam te wyniki mojemu lekarzowi powiedział, że wcale go to nie cieszy bo te badania trzeba robić w specjalistycznych laboratoriach i to one dają pewny wynik. Dał mi skierowanie do kliniki reumatologii w Poznaniu i tam antykoagulant tocznia wyszedł mi dodatni, czyli miał rację, miejsce gdzie są wykonywane te badania ma duże znaczenie, to badanie było robione 8 tyg po poronieniu. Panie w tym laboratorium powiedziały że to badanie należy powtórzyć po 6-8 tyg i jeśli wynik nadal będzie dodatni tzn że jest zespół, mój lekarz nie karze mi ich powtarzać, mówi że dla niego ten jeden wynik jest już wystarczający, bo za parę tygodni te przeciwciała mogą już być ujemne, ale skoro wcześniej były dodatnie tzn że ujawniają się tylko w czasie ciąży i dlatego kolejna ciąża musi być prowadzona na lekach i zastrzykach.
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości