wyrównanie wynagordzenia wstecz
mama takie pytanie...czy należy mi się wyrównanie za miesiące w których przebywałam na zwykłym zwolnieniu, bo nie mogłam dostać zaśw. od ginekologa, że jestem w ciąży (bo wstawia dopiero po usg na którym widzi pęcherzyk)? takie zaświadczenie dostałam dopiero w 8 tygodniu i w związku z tym bite 2 miesiące miałam liczone 80% (tak się złożyło, że wypadł akurat cały sierpień i cały wrzesień, bo już paru dni lipca to nie liczę, nie będę taka hiena). Czy mogę teraz pisać jakieś podanie o wyrównanie wynagrodzenia, czy mi się to nie należy?? pytam, bo wydawało mi się, że kiedyś moja koleżanka z firmy dostała takie wyrównanie, ale teraz zbaraniałam, jak mi sami tego nie naliczyli automatycznie w październiku i już nie wiem, co mi się należy a co nie...
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie i odpowiedzi
Odpowiedz
Czegoś tu nie rozumiem - byłaś w ciąży, a lekarz nie wystawił Ci zaświadczenia??? Jaki kod miałaś na zwolnieniu lekarskim? Powinno być na nim zaznaczone, że jesteś w ciąży - no chyba, że byłaś na L4 z innego powodu.
Powinni Ci wyrównać chorobowe do 100%, ale oczywiście sami tego nie zrobią. Napisz wniosek i przedłóż wraz z nim zaświadczenie od lekarza od kiedy dokładnie jesteś w ciąży.
Pozdrawiam
Odpowiedz
Nawet gdy masz zwolnienie na przysłowiowy katar a jesteś w ciąży to należy się 100% pensji.
Odpowiedz
Oczywiście Justyś Smile
Chodziło mi o to, że jak L4 było z innego powodu, to lekarz mógł nie wiedzieć, że jest w ciąży. Jak napisze wniosek, to powinni wyrównać Smile
Odpowiedz
Z TYM SAMYM BORYKAM NAPISAŁAM MAILA DO KADR ALE PODOBNIE JAK MNIEMAM JAK MI JUŻ ODMÓWIONO URLOPU TO I ZWROTU TEZ NIE BĘDĄ CHCIELI DOKONAĆ
SA NA TO JAKIES PODSTAWY PRAWNE? MAM JUŻ DOŚĆ WALKI Z SYSTEMEM I INNYMI, JAK DLA MNIE NIEDORZECZNYMI MOTYWAMI POSTRZEGANIA KOBIETY PO STRACIE
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości