naturalne metody wspomagające zajście w ciążę
#1
wielokrotnie na forum pojawialy sie pojedyncze porady co zrobic aby szybciej zajsc w ciaze (albo wogole zajsc), moze zbierzemy je w jednym miejscu.
pytam z powodu kolezanki ktora wprawdzie nie ma (na szczescie) doswiadczenia straty ale od dluzszego czasu stara sie z mezem od dziecko bez skutku.
co poradzic takiej osobie?
pozdrawiam
Odpowiedz
#2
ja jestem zwolennikiem mierzenia temperatury-sama od 5 miesiecy uprawiam te metode...

co prawda na poczatku bylo mi ciezko codziennie regularnie zlapac za termomert ale to jest kwestia nawyku- teraz jest to zaden problem...

moge jedynie powiedziec o sobie-dla mnie metoda mierzenia temperatury sie oplacila poniewaz poznalam dzieki temu wlasne cialo i nuczylam sie je obserwowac...
wiem kedy mam owulacje przez co moge okreslic dni plodne i ewentualny sexplan itd oczywiscie pod czujnym okiem lekarki ktora z odpowiednio prowadznego wykresu moze wiele rzeczy wyczytac jak za wczesna, za pozna owulacja,problemy z faza lutealna itd...

wiem ze problemy z zajsciem w ciaze moga byc przerozne i nie tylko kobieta moze byc winna...
problem leczenia nieplodnosci jest bardzo delikatny tu w niemczech jest masa klinik ktore specjalizuja sie jedynie nieplodnoscia-nie wiem jak jest w polsce...
Odpowiedz
#3
Ile ludzi, tyle rad i pomysłów. Ja nie mam rady na najtrudniejsze - co zrobić ze swoją psychiką w czaie oczekiwania i jak nie zwariować w tej huśtawce nastrojów?

http://adonai.pl/nieplodnosc/?id=1
Cytat: Wiele małżeństw starających się o dziecko nie zdaje sobie sprawy z tego jak znaczącą role w mechanizmie płodności odgrywa obecność śluzu szyjkowego. Jeśli kobieta nauczy się wyciągać odpowiednie wnioski z jego obecności. małżeństwo o normalnej płodności zwykle osiąga poczęcie w ciągu trzech cykli.

Poczęcie jest możliwe każdego dnia po pojawieniu się śluzu, lecz jest najbardziej prawdopodobne, gdy występuje przejrzysty, rozciągliwy śluz, dający odczucie mokrości i śliskości. Warto zastosować się do paru prostych wskazówek, zanim zaczniemy szukać pomocy lekarzy-specjalistów.

1. Jeżeli po ustaniu krwawienia miesiączkowego nie obserwujesz dni suchych, staraj się zaobserwować, czy śluz nie pojawia się jeszcze w dniach zmniejszania się intensywności krwawienia.

2. Po miesiączce podejmujcie zbliżenia nie częściej niż co drugi dzień, aby zapewnić odpowiednią ilość i jakość nasienia na dni, w których następuje rozwój objawu śluzu i przybiera on cechy charakterystyczne dla czasu największej płodności. Gdy zacznie się faza płodna, odłóżcie współżycie do momentu, gdy śluz staje się rozciągliwy, wilgotny i śliski.

3. Niektóre kobiety nie obserwują śluzu przejrzystego i rozciągliwego, a jedynie mają odczucie wilgotności i śliskości. Jest ono także sygnałem płodności i małżonkowie powinni wykorzystać te właśnie dni dla osiągnięcia poczęcia.

4. Część kobiet jest w stanie zaobserwować obecność śluzu typu najbardziej płodnego tylko przez kilka godzin - najczęściej rano. W takich okolicznościach małżonkowie powinni wykorzystać właśnie ten czas na zbliżenie - rano lub o innej porze dnia, gdy na krótko zauważalny jest śluz najlepszego typu.

5. Jeśli miesiączka nie pojawi się po 17 dniach od dnia szczytu śluzu (czyli ostatniego dnia w którym wystąpił śluz bardziej płodnego typu), istnieje duże prawdopodobieństwo, że doszło do poczęcia dziecka. Gdy z kolei kobieta obserwuje -w swoich cyklach, że krwawienie rozpoczyna się szybciej niż po 10 dniach od szczytu, wtedy mogą zaistnieć problemy z zajściem w ciążę.

Czynniki wpływające no płodność

1. Waga ciała. Należy utrzymywać właściwy stosunek wagi do wzrostu i budowy ciała. Duża niedowaga lub nadwaga mogą niekorzystnie wpływać na płodność kobiety.

2. Odżywianie się. Zarówno mąż, jak i żona powinni zadbać o właściwe odżywianie się, aby mechanizmy płodności funkcjonowały należycie. Chodzi tu o odpowiednią ilość dostarczanych organizmowi kalorii oraz właściwie zbilan sowanych witamin i minerałów. Należy ograniczyć spożycie kofeiny i alkoholu oraz używek.

3. Gimnastyka. Odpowiednie ćwiczenia poprawiają samopo czucie i służą zdrowiu, jednakże zbyt duże obciążenia orga nizmu mogą niekorzystnie wpłynąć na płodność, na przykład poprzez zatrzymanie jajeczkowania. Dlatego zmniejszenie intensywności gimnastyki czy biegania być może zwiększy szansę na poczęcie.

4. Stres. To jeden z najsilniejszych czynników hamujących owulację i wytwarzanie śluzu szyjkowego. Stres wpływa również na zmniejszenie ilości nasienia i pogorszenie jego jakości. Tworzy się niekiedy zamknięty krąg: małżonkowie są coraz bardziej sfrustrowani kolejnymi nieudanymi próbami poczęcia - to z kolei negatywnie wpływa na fizjologiczne czynniki płodności - do upragnionego poczęcia wciąż nie dochodzi - stres się nasila, a utrzymujący się długotrwały stan napięcia nerwowego obniża płodność itd. Dlatego często w takich sytuacjach wymarzone dziecko pojawia się na przykład po wyjeździe na urlop, gdy małżonkowie byli wypoczęci, zmienili otoczenie i paradoksalnie - zapomnieli o kartach obserwacji, termometrze i po prostu cieszyli się sobą.

Naturalne wspomagacze płodności:
http://adonai.pl/nieplodnosc/?id=21

Kopalnią informacji jest portal \"Nasz Bocian\".
Odpowiedz
#4
pani genetyk nam powiedziała, że jak mężczyzna kilka dni pod rząd kąpie się w gorącej wodzie to przez najbliższe 3 tygodnie jest bezpłodny hehe
Odpowiedz


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości