Jak długo na L4 po poronieniu?
dziękuję dziewczyny za wsparcie i za informację, jesteście wspaniałe i nigdy o tym nie zapominajcie :*
Odpowiedz
http://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-k...kiego.html

W podanym linku jest artykuł na temat urlopu macierzyńskiego.
Jeśli odprowadzasz składki do ZUSu to nie powinnas mieć problemu z urlopem macierzynskim. Moze zapytaj ksiegową jak to wyglada w twoim przypadku..?
Odpowiedz
Staska artykuł, który wkleiłaś dokładnie potwierdza to co napisałam, że Martyna musiałaby mieć akt urodzenia dziecka, żeby otrzymać macierzyński a w tym momencie nie jest to takie łatwe. Jak będzie miała akt to oczywiście pracodawca czy ZUS problemu z wypłatą nie zrobi.
Odpowiedz
Nie zdawalam sobie sprawy ze sporządzenie aktu urodzenia nie jest proste w przypadku nie określenia płci :/
Odpowiedz
Gdy na zaświadczeniu nie ma płci to raczej Urząd nie wystawi aktu - no i jeszcze gdy lekarz nie jest w stanie określić płci to nie chce takiego zaświadczenia wystawić - i w tym jest cały problem bo oczywiście bez aktu macierzyńskiego nikt nie wypłaci.
Odpowiedz
Witam Was dziewczyny, ja straciłam swojego aniołka dokładnie 24 maja 2013 r. w 10 tc. W szpitalu przełożona położnych poinformowała mnie, że mogę zwrócić się do ordynatora z wnioskiem o przesłanie przez szpital do Urzędu Stanu Cywilnego informacji o urodzeniu martwego dziecka, co jest podstawą do wydania aktu urodzenia (dziecko martwo urodzone) i możliwości uzyskania urlopu macierzyńskiego. Wniosek brzmiał: \"Zwracam się z uprzejma prośbą o wydanie pisemnego zgłoszenia urodzenia martwego dziecka celem przedłożenia ww. pisma do Urzędu stanu cywilnego. Instynkt matki podpowiada, że dziecko było......, chcielibyśmy nadać mu/jej imię......\" Akt urodzenia otrzymałam po około 5 dniach, zgłosiłam to pracodawcy i otrzymałam automatycznie urlop macierzyński.
Odpowiedz
Temat jest o zwolnieniu chorobowym po poronieniu. Pozostałe kwestie proszę poruszać w innych.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości