Świadczenie z Generali
Wygooglają się jakieś OWU, ale na stronie do nich odnośników jakoś nie widzę - generalnie OWU mają na stronie w zasadzie niedostępne, dla mnie to nie jest jasne i uczciwe udostępnienie zapisów warunków, a zwykle przy grupowym pracownik nie dostaje ich do ręki, więc nie zna z pracy, hm...
Da się coś wygooglać z grupowych ubezpieczeń pracowniczych na życie dla małych i średnich przedsiębiorstw, owszem, ale na litość, to nie o to chodzi, bo przecież z góry nie wiem, co googlać i nie tak ma to wyglądać, i to nie oznacza, że te podpisuję właśnie, choć pewnie mają podobne i tym się podpierają. Ich strona to nie Google, a udostępniać mają sami.

Ale do rzeczy na przykładzie wygooglanym: http://www.generali.pl/binsource?docId=3...RYOBJ_FILE

Sugerujesz się zapewne tym lub czymś w tym stylu:

23. Umowa Dodatkowa dotycząca urodzenia Dziecka martwego
1. W przypadku urodzenia Dziecka martwego Towarzystwo wypłaci świadczenie w wysokości sumy ubezpieczenia aktualnej dla tej Umowy Dodatkowej w dniu urodzenia Dziecka martwego.
2. Zgłaszając wniosek o wypłatę świadczenia, Ubezpieczony składa do Towarzystwa:
1) wypełniony formularz zgłoszenia roszczenia;
2) kserokopię dokumentu tożsamości Ubezpieczonego;
3) kserokopię aktu urodzenia Dziecka z adnotacją, że Dziecko urodziło się martwe;
4) kserokopię dokumentacji medycznej potwierdzającej urodzenie Dziecka martwego;
5) inne dokumenty niezbędne do stwierdzenia zasadności roszczenia, na wniosek Towarzystwa.
3. Towarzystwo decyduje o zasadności roszczenia na podstawie dokumentacji, o której mowa w pkt 2.

No, to nie brzmi wprawdzie jednoznacznie, ale zapomniałaś o definicjach - one są także w OWU i to one tutaj sprawę załatwiają, nie powyższa treść dotycząca samego zdarzenia.

Artykuł II
Definicje
W OWU, we wniosku o zawarcie Umowy ubezpieczenia, w Polisie oraz w innych pismach i dokumentach związanych z Umową ubezpieczenia wymienione poniżej terminy definiuje się następująco:
(...)
7. Dziecko - o ile Umowa Dodatkowa nie stanowi inaczej, Dziecko Ubezpieczonego, które urodziło się po 22 tygodniu trwania ciąży i które nie osiągnęło wieku 25 lat.

I to już jest dość jednoznaczne. Cwaniacy. Stworzyli sobie definicję dziecka własną i tyle. Nie bawią się w nic innego i żadne inne interpretacje. Teoretycznie wolno im. Ale...
Dla mnie to gorszące zwyczajnie i nie ze względu na ograniczenie świadczenia bynajmniej. Bo normalnie bym przyjęła, że ktoś pisze po prostu np. coś takiego: Świadczenie przysługuje po 22 tygodniu ciąży. Oczywiście, nie cieszyłabym się z takiego rozwiązania, ale bym rozumiała - nie chcą, nie muszą, koniec. Ale im nie wystarczyło dać zwykłego ograniczenia czasowego - zabawili się po całości znanej z mocno emocjonalnej strony dla doświadczających straty.

Włącza mi się agresor, jak widzę ten dodatkowy element dotykający do żywego - no bo po kiego (tu takie znane słowo, wiecie, mi się nasuwa) wywoływać zbędne dyskusje ideologiczne, czym jest lub nie jest dziecko, mieszać w to emocje, zranione uczucia, teologię, filozofię, medycynę i czort wie, co jeszcze? Palant to wymyślał chyba. Durny palant.

Z tego by wynikało, że urodzi się żywe w 21 tygodniu, powalczy kilka godzin lub dni. Płeć ma. Wszystko ma, no... i to w sposób oczywisty. Nikomu innemu nawet nie przyjdzie do głowy dywagować o przynależności gatunkowej albo byciu lub nie potomstwem gatunku. Zresztą tak samo, jeśli nawet przeżyje, rozumiecie, dożyje sędziwego wieku, tylko że trochę za młodym wcześniakiem będzie dla nich, by być dzieckiem.
Nawet nasze inne przepisy i nikt o zdrowych zmysłach nie ma tym problemu - o ile mi wiadomo rejestrowane jest wtedy bez dyskusji dziecko ludzkiego zwierzęcia, jak należy, z honorami, a jakże, państwowymi w pełni. Ale świadczenia nie będzie z żadnego tytułu, bo dla Generali urodziło się nie dziecko, tylko, cholera (musiałam), co? Piesek, rybka, kwiatek lub kamyczek? Chociaż pardon, piesek lub rybka mogą mieć rodziców, hm... Nie wiem, jak kwiatek...
Aha, jak umrze po 25 to też rodzicom umrze nie dziecko (poważnie, ja cały czas nie o samym człowieczeństwie nawet), chyba dobrze rozumiem tę ideę? Zresztą, co ja gadam - jak nawet żyje nadal to dla rodziców nie jest już dzieckiem. A zresztą po raz drugi, co ja gadam - wtedy przecież juz nie są rodzicami - dziecka już nie ma, to i rodziców nie ma.

Aha, tak przy okazji - mają wniosek o świadczenie z tytułu urodzenia martwego dziecka rozszerzonego o poronienie. Interesujące, w którym ubezpieczeniu, bo w żadnym z zakresów na ich stronie nie widzę. Maskują się z nimi tak jak i z OWU, czy co? Bardzom też ciekawa jak rozwiązali sobie w takim razie dylemat w nazewnictwie. No wiem, można nazwać płodem, wiem przecie. Ale skoro to nie jest dziecko, to jak można rozszerzyć? Zmienili definicję? Zdolni, tego nawet natura nie umie...

I nie chodzi mi o dywagacje w stylu - miało duszę czy nie...
Młode ludzkiego zwierzęcia to dziecko ludzkiego zwierzęcia i tyle (tu długa lista przekleństw była dodatkowo). Tak jak kocię jest dzieckiem kota.
Ale po co pomyśleć - prościej zamiast zwykłego suchego zapisu o samym tygodniu ciąży wstawiać dyrdymały wkurzające i wywołujące echo znane skądinąd już z innych sytuacji. Zbędne, najgorsze jest to, że zbędne kompletnie w tym akurat wypadku.

Nie, nie - palant to mało. Był wybitnie uzdolniony, żeby nawet z prostej formalnie sprawy zrobić kosmos. Einstein miał chyba rację, twierdząc, że tylko dwie rzeczy są nieskończone: wszechświat i ludzka głupota. Znaczy, pierwsze to nie wiem, ale tego drugiego jestem już pewna...
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
Świadczenie z Generali - przez anna_karolina - Thu, 04 Kwietnia 2013, 22:19:17
Świadczenie z Generali - przez Amelia - Sun, 07 Kwietnia 2013, 12:21:28
Świadczenie z Generali - przez Kredka - Sun, 07 Kwietnia 2013, 12:55:31
Świadczenie z Generali - przez anna_karolina - Mon, 08 Kwietnia 2013, 22:13:46
Świadczenie z Generali - przez majko45 - Tue, 04 Czerwca 2013, 15:31:00
Świadczenie z Generali - przez Amelia - Thu, 06 Czerwca 2013, 02:06:58
Świadczenie z Generali - przez ania27 - Thu, 04 Kwietnia 2013, 22:26:50
Świadczenie z Generali - przez masaiimara - Thu, 04 Kwietnia 2013, 22:49:08
Świadczenie z Generali - przez anna_karolina - Thu, 04 Kwietnia 2013, 22:53:33
Świadczenie z Generali - przez nacia - Fri, 05 Kwietnia 2013, 07:40:09