USC nie chce wystawić Aktu Urodzenia Dziecka Martwego.
Myslę sobie, że zgłoszenie masz... teoretycznie przekreślenie w druku nie jest uzasadnione prawnie, to może zacznijmy od Kierownika USC... jeśli odesle Cię do lekarza, to na podstawie odpowiedzi z USC napiszemy do dyrekcji szpitala...

Na szybko napisałam tak, niestety mam wyjazd i raczej nie dam rady nic więcej zrobić do poniedziałku mniej więcej...

Kierownik USC w …

Zgodnie z ustawą z dnia 29 września 1986 r. – Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz.U. z 2011 r. nr 212, poz. 1264), urodzenie dziecka należy zgłosić w ciągu 14 dni od dnia urodzenia. Jeżeli dziecko urodziło się martwe, zgłoszenie takiego zdarzenia powinno nastąpić w ciągu 3 dni. W takim wypadku sporządza się akt urodzenia z adnotacją w rubryce „Uwagi”, że dziecko urodziło się martwe. Akt urodzenia sporządza się na podstawie pisemnego zgłoszenia urodzenia dziecka wystawionego przez lekarza, położną lub zakład opieki zdrowotnej.
Wzór pisemnego zgłoszenia urodzenia dziecka określa w drodze rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 2 lutego 2005 (Dz.U. 2005.27.232 w sprawie pisemnego zgłoszenia urodzenia dziecka – takie pisemne zgłoszenie, kopia w załączeniu.
Jednak lekarz przekreślił słowo urodziła, wpisał poroniła i ta bezpodstawna zmiana spowodowała, że w USC odmówiono mi prawa do rejestracji co nie jest zgodne z obowiązującym prawem.

Karta zgonu ani też zgłoszenie urodzenia dziecka nie stanowią dokumentacji medycznej, dlatego też nie mają do nich zastosowania definicje stosowane są przy dokonywaniu wpisów w dokumentacji medycznej dotyczących czasu trwania ciąży, poronień, urodzeń żywych lub zgonów płodów, określone w rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 17 września 2004 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie rodzajów dokumentacji medycznej w zakładach opieki zdrowotnej, sposobu jej prowadzenia oraz szczegółowych warunków jej udostępniania (Dz. U. Nr 219, póz. 2230).

W związku z powyższym proszę o zarejestrowanie martwego urodzenia mojego dziecka na podstawie pisemnego zgłoszenia wystawionego przez lekarza.

myślę, że warto spróbować,

pozdrawiam serdecznie
Odpowiedz

Wiadomości w tym wątku
USC nie chce wystawić Aktu Urodzenia Dziecka Martwego. - przez agawww - Thu, 04 Kwietnia 2013, 16:19:00
USC nie chce wystawić Aktu Urodzenia Dziecka Martwego. - przez agawww - Sat, 06 Kwietnia 2013, 10:38:55
USC nie chce wystawić Aktu Urodzenia Dziecka Martwego. - przez marysia - Sat, 06 Kwietnia 2013, 13:20:19
USC nie chce wystawić Aktu Urodzenia Dziecka Martwego. - przez agawww - Mon, 08 Kwietnia 2013, 17:11:29
USC nie chce wystawić Aktu Urodzenia Dziecka Martwego. - przez nacia - Mon, 08 Kwietnia 2013, 17:40:49
USC nie chce wystawić Aktu Urodzenia Dziecka Martwego. - przez Malgosia - Mon, 08 Kwietnia 2013, 19:27:28
USC nie chce wystawić Aktu Urodzenia Dziecka Martwego. - przez marysia - Mon, 08 Kwietnia 2013, 19:39:37
USC nie chce wystawić Aktu Urodzenia Dziecka Martwego. - przez marysia - Mon, 08 Kwietnia 2013, 19:40:04
USC nie chce wystawić Aktu Urodzenia Dziecka Martwego. - przez agawww - Tue, 09 Kwietnia 2013, 11:50:25
USC nie chce wystawić Aktu Urodzenia Dziecka Martwego. - przez madasia - Tue, 16 Kwietnia 2013, 21:44:26
USC nie chce wystawić Aktu Urodzenia Dziecka Martwego. - przez marysia - Wed, 17 Kwietnia 2013, 07:59:02
USC nie chce wystawić Aktu Urodzenia Dziecka Martwego. - przez marysia - Thu, 09 Maja 2013, 00:16:13

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości