Poronienie - Forum
Prolaktyna - Wersja do druku

+- Poronienie - Forum (https://www.poronienie.pl/forum)
+-- Dział: Oczekiwanie (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Starania (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Prolaktyna (/showthread.php?tid=78)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Prolaktyna - jaaa 25 - Wed, 25 Października 2006

Witam trafiłam do was przypadkiem szukajac jakiś przyczyn wysokiej prolaktyny ... leczę się na hiperprolaktynemię od juz nawet nie pamietam Sad miałam rózne sytuacje z okresem zdarzały mi sie w srodku cyklu krwawienia przełuzające się @ ale teraz mam inny problem ost. M 24 sierpnia brałam juz luteinę nie pomogła ... teraz od innego lekarza dostałam gastromikon 5 czy jakoś tak czy ktoś z was to bral ???? dodam tylko ze gruczolaka nie mam robiony miałam rezonas i wyszło ok a prolatyne powoduje stres :| :| :| Sad Sad Sad Sad

Prolaktyna - inus - Sun, 29 Października 2006

Witam.. Mam 16 lat i mialam badania na prolaktyne.. wyszla mi po przyjęciu tabletki ok 25 razy większa. Z wynikami mam iść do lekarza. Możecie powiedzieć jak działają te leki na zbicie prolaktyny, ile kosztują? I dziwie się też dlaczego ja taka młoda i juz problemy z prolaktyną.. chyba przez stres.. możliwe to? Proszę o pomoc, mój nr gg 5133092. Dziękuję.

Prolaktyna - olgggga - Thu, 16 Listopada 2006

Drogie dziewczyny ja również mam problem z prolaktyną, moje wyniki sięgały nawet 313 jednostek. Nie mam gruczolaka, a moja pani doktor zapisała mi bromergon (bromocorn) i wyniki wróciły do normy. Jednak było to bardzo złudne. W marcu poroniłam a od dwóch miesięcy zaczyna się wariactwo hormonów od początku tzn. tycie i brak jajeczkowania, mimio że biorę leki. Lekarka mówiąc brzydko mnie olała, nie zapisała żadnych dodatkowych badań ani tarczycy ani nadnerczy. Więc sama postarałam się o skierowanie do szpitala na endokrynologię okazało się że lekarz pierwszego kontaktu może wypisac takie skierowanie. Mam świetnego lekarza rodzinnego stwierdził że wysoka prolaktyna jest objawem a nie przyczyną problemów dlatego nie można sztucznie zbijać jej poziomu tylko znaleźć powód takich fatalnych wyników. Mam 30 lat pragnę dziecka i dziś wiem po prawie 6 latach leczenia że trzeba brać swoje zdrowie w swoje ręce i szukać pomocy wszędzie tam gdzie to mozliwe. Chwilami brak mi juz sił, załamania przytrafiają się coraz częściej, a teraz żyję nadzieją że wizyta w szpitalu wkońcu wyjaśni co tak naprawdę dzieje sie w moim organiźmie. Pozdrawiam i zapraszam na GG 8712260

Prolaktyna - gina - Sat, 18 Listopada 2006

MAM ILKA PYTAŃ DO WAS MOJE DROGIE, PISAŁAM O CIĄZACH O WYSOKIEJ PROLAKTYNIE BRAK MI POZYTYWNEGO MYŚLENIA, CIAGLE JEST COŚ NIE TAK. CHCIAŁABYM Z KIMŚ OTYM POGADAC PODAJE MÓJ NUMER GG 4098501

MAM WYSOKI POZIOM 668, NORMA TO 530. MAMA NADZIEJĘ ŻE DA SIĘ TO JAKOŚ UREGULOWAC. TO CHYBA NIE JEST TAKA TRAGEDIA. WE WRZEŚNIU 2005 OKAZAŁO SIĘ ŻE MIAŁAM PUSTE JAJO PŁODOWE, PO 5 MIESIACACH SAMOISTNIE PORONIŁAM I TERAZ STAGANCJA. ZACZEŁAM ROBIC BADANIA. JESTEM NIECIERPLIWA I TO MNIE CHYBA GUBI. NERWOWA, ZESTRESOWANA I STAD CHYBA TA NADWYŻKA PROLAKTYNY.

Cytat:[autor cytatu=aga]
Atrama
trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Prolaktyna - gina - Sun, 19 Listopada 2006

WITAJCIE! PRZYPADKOWO JESTEM NA TEJ STRONIE I SIĘ CIESZĘ, GDYŻ JAK CZYTAM KAŻDA Z WAS PRZEŻYWA TEN PROBLEM Z WYSOKĄ PROLAKTYNĄ. WIEM, ZE MOGA Z WAMI POGADA. WE WRZEŚNIU ZESZŁEGO ROKU OKAZAŁO SIĘ ŻE MAM PUSTE JAJO PŁODOWE. 5 MIESIĘCY PRZERWY I PORONIRNIR SAMOISTNIE, POTEM BRAK OKRESU I TERAZ ZROBIŁAM BADANIA. WYSZLO MI 668, TO ZA DUŻO ALE TO CHYBA NIE TAKA TRAGEDIA Z TĄ NADWYZKĄ.

Prolaktyna - madziamm - Mon, 20 Listopada 2006

hej,
ja tez wlacze z prolaktyna, zaczynam 3 rok kuracji, bo znowu za wysoko, 126. powtorzylam badania jeszcze raz, wlasnie mam wyniki, jest mniej, 94.a do tego zbadalam inne hormony, tarczyca jest OK, a przy estradiolu (41,38) i progesteronie (0,459) wyszlo postmenopauza w fazie folikularnej. wiecei ktos moze o co chodzi z tym? dopiero w srode mam wizytye u lekarza, juz sie boje.

Prolaktyna - olgggga - Wed, 22 Listopada 2006

Witam
Nie wiem dokładnie co oznacza postmenopauza w fazie folikularnej ale gdziekolwiek nie szukałabym w internecie wszędzie jest mowa o przekwitaniu o menopauzie. Szczerze mówic przeraziłomnie to u mnie ostatnio wogóle nie było jajeczkowania, czy masz już dzieci? Ile masz lat? (jeśli moge zapytać oczywiście)
Pozdrawiam
PS napisz proszę co powiedział lekarz.

Prolaktyna - zulka - Thu, 30 Listopada 2006

Cytat:[autor cytatu=niunia]
witam w gronie ofiar wysokiego poziomu prolaktyny! Borykam się z tym problemem od 2 lat, tzn od 2 lat staramy sie z mezem o dziecko i nic postanowilam wiec wybrac sie do lekarza, który wyslal mnie na badania prolaktyny. Norma była do 530 a ja mialam 978- o zgrozo!Po miesiacu leczenia spadlo do 378 czyli chyba jestesmy na dobrej drodze zeby miec nasze malenstwo. Trzymajcie kciuki!
witam. ja tez mam problem z nadmiernym owłosieniem. Moja prolaktyna jest na samej granicy normy, czyli 530 i nie wiem co powie lekarz. Szczerze to mam pietra. A dzidziusia tez bym chciała. Zaczynam staranie o niego. Mam nadzieje, że się uda. Dziewczyny, trzymam za wasz wszystkie kciuki

Prolaktyna - Kasia - Sat, 02 Grudnia 2006

Czytam z zainteresowaniem o Waszych problemach z prolaktyną. Dwa miesiące temu odszedł mój Skarb. Może któraś z Was wie, kiedy można zrobić obiektywne badania na stan prolaktyny? Dodam, że od ponad dwóch lat borykam sie z problemem mastopatycznych piersi, czego wynikim jest wysoki poziom prolaktyny. Leczyłam sie i zaszłam w ciąże, jednak bez szczęsliwego zakończenia... Wiem też ze wyższy poziom prolaktyny utrzymuje sie jeszcze przez jakis czas, dlatego nie wiem kiedy mogę zrobić badania by wynik był obiektywny. Pozdrawiam.

Prolaktyna - monini - Sun, 03 Grudnia 2006

Kasiu mi lek.zleciła prolaktynę dopiero teraz czyli 3 mc. po poronieniu między 1-5 dniem cyklu.
więcej nic nie wiem bo nigdy nie badałam poziomu prolaktyny.

Prolaktyna - ana - Mon, 04 Grudnia 2006

ja tydzień temu miałam zabieg wyłyżeczkowania,bo w 6 tyg.ciąża obumarła.Prl.miałam 39,brałam bromek,lekarz kazał mi przestac zaraz po tescie,myśle,ze to było przyczyną obumarcia płodu(nie powinnam przerywac kuracji do 16tyg.)Jak myslicie?czy któras z was była w podobnej sytuacji?

Prolaktyna - jola - Mon, 04 Grudnia 2006

ja również mam wysoki poziom prolaktyny biorę bromokorn dopiero dwa tygonie i czuję się rewelacyjnie tylko pierwsze trzy dni były koszmarne zupełnie takie jak wtedy gdy miałam mdłości kiedy byłam w ciąży, po tych dwóch tygodniach schudłam już dwa kilogramy,gdzie wcześniej regularnie co miesąc tyłam po 2 i tak uzbierało mi się 20kg wagi dodatkowej

Prolaktyna - gina - Tue, 05 Grudnia 2006

Jestem w trakcie brania Bromergonu, czuję się nieźle. Biorę go ponad tydzień. Jestem ciekawa kiedy on poskutkuje na tyle, aby się uregulowało jajeczkowanie.

Prolaktyna - andzia - Mon, 11 Grudnia 2006

witam! ja rowniez miałam bardzo wysoki poziom prolaktyny, nie moglam zajść w ciąże, 2 lata i nic.Leczylam się,ale nic nie pomagało.Dzięki mojej koleżance trafiłam na świetnego lekarza, przepisał mi bromergon.Przyjmowałam po dwie tabletki dziennie.Na początku czułam sie fatalnie, miałam zawroty głowy,nudność,ale pózniej juz było lepiej.Brałam przez 4 miesiące, bo tak kazał mi lekarz.Mam 29 lat i jestem w ciąży, to juz 7 miesiąc.pozdrawiam

Prolaktyna - gina - Mon, 11 Grudnia 2006

Gratuluje Tobie, może i mi się uda. Jeżeli wolno zapytac po ilu miesiącach brania bromergonu zaszłas w ciąze? Pozdrawiam

Prolaktyna - gina - Mon, 11 Grudnia 2006

jeżeli chciałabyś i masz wolny czas to podaje mój numer gg 4098501

Prolaktyna - magda - Tue, 19 Grudnia 2006

witajcie! Ja nie wiem co mam nie tak ale zauważyłam, że z brodawek wycieka mi żółty gęsty płyn przypominający siarę i odczuwam bół w podbrzuszu. W ciąży jednak nie jestem.Mam 30 lat i 2 letnie dziecko. Czym może być spowodowane wydzielania siary z piersi i ból w podbrzuszu? czy powinnam zrobic jakies badania?

Prolaktyna - Malgosia - Wed, 20 Grudnia 2006

Magdo,
miałam przed kilku laty podobne objawy spowodowane, jak się okazało podwyższonym poziomem prolaktyny. Najlepiej wybierz się do lekarza (ja byłam u ginekologa, dostałam skierowanie do endokrynologa i onkologa - ten ostatni w sprawie usg piersi)
pozdrawiam

Prolaktyna - sssssssssssssss - Mon, 25 Grudnia 2006

na czym polega badanie prolaktyny odpowiedzciemi prosze predko dzieki

Prolaktyna - ulencja - Mon, 05 Lutego 2007

czy po bromergonie się tyje ,i tabletki dufastonu sa podjezykowo . pozdrawiam . ula

Prolaktyna - Jadzia - Tue, 27 Marca 2007

Witam wszystkich !
Jestem pierwszy raz na forum i mam duży problem z Prolaktyna.
Prawie wszystkie dziewczyny mają dużą prolaktynę,a ja mam za mała i nie wiem co z tym zrobić.
To mój wynik 9,42 ng/ml a norma [12,8-30]
Proszę o pomoc.

Prolaktyna - malgos79 - Tue, 27 Marca 2007

Witaj Jadziu!
Może ten link Ci się przyda:
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=33426
Życzę powodzenia i pozdrawiam

Prolaktyna - Jadzia - Wed, 28 Marca 2007

Cytat:[autor cytatu=malgos]
Witaj Jadziu!
Może ten link Ci się przyda:
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=33426
Życzę powodzenia i pozdrawiam
Dzięki Małgosiu za dobry link.Przeczytam uważnie ,ale tak muszę poszukać innego lekarza,bo mój mówi że to nie jego specjalność .Czy ktoś zna dobrego endokrynologa w żywcu albo bielsko -biała. Pozdrawiam. Smile