Poronienie - Forum
Prolaktyna - Wersja do druku

+- Poronienie - Forum (https://www.poronienie.pl/forum)
+-- Dział: Oczekiwanie (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Dział: Starania (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=19)
+--- Wątek: Prolaktyna (/showthread.php?tid=78)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

Prolaktyna - ania - Fri, 15 Września 2006

tylko ile ja jeszcze wydam kasy na testy ;-) chyba pojade do hurtowni.
w poniedziałek ide zrobić badania na toksoplazmoze. I za miesiąc od nowa wykożystam męża, na szczęście on nie protestuje ;-))

Prolaktyna - aga - Fri, 15 Września 2006

Aniu, na tym forum są same kobiety z problemami - niestety, wiele z nas nie należy do łatwych przypadków, ale wierzę w to, że dzięki wewnętrznej sile, nadziei, wsparciu najbliższych, mądrej opiece medycznej, każda z nas upora się z tymi problemami.

Co do testów - jak przeczytałam Twój post, to się uśmiechnęłam, chciałam Ci napisać, że choć pewnie dziewczyny się nie przyznają, każda po poronieniu intensywnie zasila swoimi finansami przemysł farmaceutyczny, ja też kupowałabym co miesiąc, gdyby nie diagnoza lekarza, że bez pomocy nie zajdę w ciążę. Ale gdybym takiej wiedzy nie posiadałam, mogłabym specjalnie na potrzeby naszego forum hurtownię testów otworzyć. KTOSIK pisała, że kupiła testy w internecie, moze są tańsze?!

wklep w wyszukiwarke nasze posty o badaniach po poronieniu, przytoczę kilka:
https://www.poronienie.pl/forum/showthread.php?tid=711
https://www.poronienie.pl/forum/showthread.php?tid=434
czy tekst o badaniach:
https://www.poronienie.pl/badania_po.html

Prolaktyna - oliwia - Sat, 16 Września 2006

Witam. Mój wynik to 32 ng/ml norma do 25 czy mogę miec problemy z zajsciem w ciąże???? Prosze o odpowiedź.

Prolaktyna - aga - Sun, 17 Września 2006

oliwio, wejdź na forum www.nasz-bocian.pl - to forum, jest jak zauważyłaś dla kobiet po poronieniu, gdy przejrzysz ten wątek znajdziesz wiele przyjaznych linków do stron o prolaktynie, życzę zdrowia i szybkiego zajścia w ciąże. Pozdrawiam

Prolaktyna - Oliwia - Sun, 17 Września 2006

Szkoda, że nikt nie może mi udzielic odpowiedzi Sad a tak liczylam na to.

Prolaktyna - aga - Sun, 17 Września 2006

Oliwio, akuart to forum jak już wspominałam, przede wszystkim koncentruje się na emocjonalnym wsparciu osieroconych mam, forum na stronach www.nasz-bocian.pl - zajmuje się zagadnieniami medycznymi i na pewno tam wiele osób podzieli się swoją wiedzą, na przykład adres o prolaktynie i ciąży:
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=33426&postdays=0&postorder=asc&highlight=prolaktyna&start=0
lub
http://www.nasz-bocian.pl/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&p=792197&highlight=prolaktyna#792197
pozdrawiam gorąco i życze powodzenia w staraniach o Dziecko.

Prolaktyna - Paula - Mon, 18 Września 2006

Witam. Ja poroniłam już 2 razy Sad od tabletek prolaktyna ostatnio się zmniejszyła do 33 ng/ml gdzie norma jest do 25 i tak nadal za wysoka mam prolaktyne ale wczesniej mialam 102 ng/ml. Czy mam jakieś prawdopodobieństwo,że zajde z tą prolaktyną (33 ng/ml)w ciążę???

Prolaktyna - aga - Mon, 18 Września 2006

Paula
bardzo mi przykro z powodu śmierci dwójki Twoich Dzieci i zapraszam Cię na forum ogólne, gdzie wiele mam opłakuje śmierć swoich dzieci - do tego postu o prolaktynie mało osób zagląda.
Nie wiem jaka będzie moja czy Twoja przyszłość, jednak nawet tutaj, pamiętam wpis dziewczyny, która poroniła, miała bardzo, bardzo wysoką prolaktynę, wyjechała na wakacje i wróciła z wakacji w ciąży, natura sama czasami potrafi nas zaskoczyć, czego Ci życzę z całego serca. Wszyscy mówią, że prolaktyna jest hormonem stresu - ale jak nie żyć w stresie, gdy problemy dnia codziennego przeplatają się z jakże smutną przeszłością, śmierć jednego dziecka, jest traumą, dwójki, dla mnie to niewyobrażalne cierpienie.

Prolaktyna - Halinka - Mon, 18 Września 2006

Paula

powiem Ci na swoim przykładzie, że przy prolaktynie blisko 300 dwukrotnie zaszłam w ciążę. Cały czas jestem pod kontrolą endokrynologa i łykam bromergon. (jak byłam w ciąży, to nie łykałam)

Serdecznie pozdrawiam!

Prolaktyna - ania - Fri, 22 Września 2006

Cześć Dziewczyny.
W związku z przygotowaniami do ciąży zrobiłam badania na toksoplazmoze. Wyniki chyba są dobre tzn ujemne IgG 0,13 <1 ; IgM 0,2<0,8 to chyba znaczy, ze mimo że mam kota to nie byłam chora. Ale to chyba również znaczy, ze nadal moge zachorować. Jeśli coś wiecie na ten temat dajcie znać.
Pozdrawiam!

Prolaktyna - aniaaa - Mon, 25 Września 2006

Cytat:[autor cytatu=Ewa]
wrociłam dzisiaj od ginekologa, poszłam kontrolnie i aby swiadomie przygotowac sie do ciazy jestem w 15 dniu cyklui nie mam owulacji lekarz powiedzial mi ze moge miec wysoki poziom prolaktyny i kazal zrobic wszystkie badania PRL, morfologia,badanie moczu testosteron , oprocz tego zauwazyl podczas badania persi wydzieline... czy ktoras z was miala podobna sytuacje?
nie martw sie wystarczy zrobic badanie prolaktyny i lekarz bedzie wiedzial jakie tabletki zastosowac ja mialam tak samo wybralam tabletki i wlasnie jutro robie test ciazowy tesz sie boje ze nic z tego ale wiem ze na wszystko jest lekarstwo powodzenia i mysl pozytywnie .

Prolaktyna - ania - Tue, 26 Września 2006

Dziewczyki. Po dniach owulacji zrobiłam test i nic, więc czekałam do miesiaczki a potem znowu do dni płodnych. W sobote miałam dostać miesiaczke i nic, wczoraj olśniło mnie, ze pierśi się powiększyły. A dzisiaj test wskazał na SUKCES! Jestem w ciąży!!. Jutro biegnie do ginekologa i od razu mam dostawać progesteron, zeby znowu nie polecialo. Trzymajcie kciuki za mnie i moje maleństwo. Mam nadzieje, że tym razem się uda. Pa

Prolaktyna - Eva - Wed, 27 Września 2006

Aniu, gratuluję Ci z całego serca Smile Czekam na wiadomości po wizycie. Pozdrawiam

Prolaktyna - ania - Wed, 27 Września 2006

Poszłam dzisiaj, a nawet pobiegłam do lekarza. No cóż, Pani Doktor jeszcze nic tam nie zauważyła (buuu), ale skoro test wyszedł to dała mi recepte na jakieś leki. Jutro biegne na badanie krwi B(beta)HCG. za ok 10 dni ponownie mam się zgłosić. Moj cykl ostatnio był jak w zegarku 25dni, dzisiaj jest dopiero 28 dzień. I jeżeli tam coś jest to może być jeszcze bardzo malutkie, mikrosopijne. Mam nadzieje, ze po badaniach krwi jednak okaże się że TAK. Bardzo się stresowałam jak mnie badała i nic nie widziała.
Mój małżonek mówi, ze ostatnio ciągle wydaje mi się że jestem w ciąży. Ale jak wczoraj dostał buciki był w szoku.
Mam nadzieje, ze nie uroilam sobie tej ciąży.
Pa i dzięki za zainteresowanie.

Prolaktyna - ania - Fri, 29 Września 2006

TAK- JESTEM W CIĄŻY. wynik betaHCG-1070
Już biore progesteron i modle się żeby Dzidziuś pojawił się na świecie.

Prolaktyna - Eva - Fri, 29 Września 2006

Aniu
ja w swoich modlitwach również będę o Tobie pamiętała. Już trzymam kciuki. Życzę Ci tego małego bobaska w ramionach z całego serca. Trzymaj się

Prolaktyna - joannna - Wed, 04 Października 2006

odebrałam wyniki PRL 385,2 a Progesteron 17,94 23 dzień cyklu czy to dobrze?

Prolaktyna - aga - Thu, 05 Października 2006

joannno
najlepiej jak wejdziesz na www.nasz-bocian.pl i zadasz pytanie lekarzowi ekspertowi, w moim odczuciu - ale mogę się mylić prolaktynę masz za wysoką, a progesteron mógłby być wyższy. Nie mniej jednak bardzo zachęcam do wizyty u dobrego endokrynologa ginekologa.

Prolaktyna - kindzia_h - Thu, 05 Października 2006

Mam dwa pytania : CZy w czasie miesiączi można zrobić badania prolaktyny,a jeżeli nie to ile dni po miesiące można zrobić to badanie ,zgóry bardzo dziękuje

kindzia_h
badania można zrobić zawsze i wszędzie, ale ... celowym jest określenie co chciałabyś przez to badanie osiągnąć - dlatego też po dokładnej wizycie u lekarza i zdradzeniu mu Twojego problemu - sam zadecyduje w jakim dniu należy u Ciebie wykonać badanie na poziom prolaktyny (ostatniom razem pamiętam, że był to 20 dzień cyklu). Ja robiłam sobie to badanie dwukrotnie i dwukrotnie był to inny - wskazany przez lekarza dzień cyklu. Dlatego też najlepiej skonsultować się z lekarzem, czy potrzebne jest wykonanie akuart w Twoim przypadku tego badania i kiedy.

Prolaktyna - ania - Thu, 05 Października 2006

Dziewczyny, bycie w ciąży po stracie dla mnie to psychoza. Wczoraj wpadłam w panike, że utraciłam dziecko, juz je zaczełam opłakiwać. Dzisiaj zadzwoniłam do ginekologa i powiedziałam o swoich podejżeniach. Pani doktor powiedziała że nie ma podstaw do takiego myślenia, pobiegłam zrobić badania krwi na HCG i kupilam test. Wynik pozytywny. Super, ale mój mózg szuka tylko zagrożeń i przeinacza fakty. Jestem teraz w 5tyg, i myśle tylko o tym że ostatnio w tym czasie poroniłam. Niewiedziałam że ta ciąża będzie tak ciężka pod względem psychicznym. Niewiem czy potrafimy się w pełni cieszyć, oboje myslimy o zagrożeniach.
Pozdrawiam

Aniu
zapraszam na forum \"Ciąża po stracie\", tam można pointegrować się z kobietami, które czują co Ty, do tego wątku mało osób zagląda, znajdziesz ciężarówki po poronieniu tutaj: https://www.poronienie.pl/forum/forum.php?id=13

Prolaktyna - Atrama - Mon, 09 Października 2006

Hej, jestem tu pierwszy raz, ale często zaglądam na takie fora Smile Staram się o dziecko już prawie rok i za każdym okresem popadam w depresję. Chodziłam do lekarza, ale chyba zbagatelizował trochę moją sytuację. Kazał mi tylko zrobić wyniki prolaktyny, okazało się, że jest za wysoka, przepisał krople Perionorm i to tyle. Postanowiłam pójść do innego gina, podobno bardzo dobrego. Tak też zrobiłam. Pani ginekolog od razu widać, że zna się na rzeczy. Poszłam z moim mężem, wypytała nas o najmniejsze szczegóły, jemu też kazała zrobić badania, dla wyeliminowania, że z nim jest coś nie tak. Zbadała mnie, miałam USG, okazało się, że do wysokiej prolaktyny jeszcze mam za cienką błonę, no i... pęcherzyki mi nie pękają, te co mają pękać. Przepisała mi Luteinę dopochwową, folik, Clostillbegyt i Dostinex. I rozpisała mi szczegółowo na kartce co w jakim dniu cyklu mam brać. No i po tym wszystkim mam przyjść do niej po miesiączce, ma mi dać jakiś zastrzyk, żeby pęcherzyk mógł pęknąć. I podniosło mnie to trochę na duchu. Nie chcę chwalić dnia przed zachodem słońca, ale przynajmniej widać, że tej pani ginekolog zależy. Zaczynam w tym tygodniu leczenie - mam nadzieję, że przyniesie oczekiwany efekt, czyli tak oczekiwanego dzidziusia Smile

Prolaktyna - aga - Mon, 09 Października 2006

Atrama
trzymam kciuki i życzę powodzenia!

Prolaktyna - iwa - Mon, 16 Października 2006

hey dziewczyny, czytam forum z zaciekawieniem i cieszę się jak którejś \"wychodzi\". Ja ostatnio zrobiłam sobie badania PRL i wynik 49 dostałam bromocorm i go zażywam 2-gi tydzień, czuje się po nim dobrze ( na początku były problemy)ale teraz jest ok, poza tym, że zwiększyła mi się objętość piersi i bolą mnie sutki, robiłam rano test i wyszedł negatywnie. Czy któraś z was miała takie objawy po zażyciu bromocorm i czy branie tego leku może wpływać na negatywny wynik testu?
dziękuję za odpowiedz i pozdrawiam