Poronienie - Forum
Rejestracja bez pochówku, Świadczenie z PZU - Wersja do druku

+- Poronienie - Forum (https://www.poronienie.pl/forum)
+-- Dział: Poronienie (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Dział: Zagadnienia prawnicze (https://www.poronienie.pl/forum/forumdisplay.php?fid=18)
+--- Wątek: Rejestracja bez pochówku, Świadczenie z PZU (/showthread.php?tid=3823)Rejestracja bez pochówku, Świadczenie z PZU - Kate25 - Thu, 28 Marca 2013

Witajcie, jestem tu nowa i liczę na pomoc. Poroniłam 20.03.13 w domu, pogotowie zabrało mnie do szpitala. Okazało się ze było to poronienie samoistne całkowite więc obyło sie bez zabiegu. W ten sam dzień lekarz na oddziale pytał mnie co ze szczątkami mojego Maleństwa( w zasadzie podczas badania ginekologicznego na izbie lekarz stwierdził ze to co widzi tylko śluzówka czyli ze prawdopodobnie zarodek został poroniony w domu) byłam w takim szoku ze zapytałam go co inne kobiety robią w takiej sytuacji powiedział ze nie odbierają tylko szczątkami zajmuje się szpital(kremacja). i w końcu moje pytanie czy w związku z tym ze nie odebrałam szczątków mojego dziecka mogę jakoś (jak?) starać się o kartę urodzenia martwego dziecka zęby je zarejestrować w USC? Mam ubezpieczenie w pzu i tam własnie do wypłaty świadczenia potrzebny jest ten akt zgonu/urodzenia martwego dziecka. Bede wdzięczna za wszelką pomoc.


Rejestracja bez pochówku, Świadczenie z PZU - majka123 - Thu, 28 Marca 2013

Bardzo współczuję Ci straty maleństwa. Poczytaj mój wątek \"Tęsknie\" znajdziesz tam informacje, zresztą nie tylko na tym wątku. Zajrzyj również do zagadnień prawniczych.
Dla Twojego Aniołka (*).